Rzecznik PiS ws. TK: Spór wywołała PO, a eskaluje go opozycja i prof. Rzepliński

Artykuł
Beata Mazurek (PiS)
Telewizja Republika

– Spór wokół Trybunału Konstytucyjnego jest sporem politycznym i zawsze warto rozmawiać, żeby zawrzeć konsensus. Konsensus dopiero przed nami. W tej opinii jest napisane, że to spór polityczny, a nie prawny. Ubolewam nad tym, jak słyszę polityków opozycji, którzy mówią, że nie usiądą z nami do rozmów – powiedziała rzeczniczka klubu parlamentarnego PiS Beata Mazurek.

Mazurek odniosła się do uroczystości związanych z uczczeniem ofiar katastrofy smoleńskiej. Według niej, „marsz miliona”, to wyłącznie hasło i to klubu "Gazety Polskiej”. – My organizujemy, jak co roku swoje uroczystości. Szczegóły, czy marsze będą połączone, czy nie są dopracowywane. My koncentrujemy się na 10 kwietnia, na uroczystościach, które miały miejsce w poprzednich latach. To jest inicjatywa "Gazety Polskiej”, ale cieszy mnie to, że jest środowisko, które chce być z nami – dodała.

Rzeczniczka oceniła także spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. Według niej, to wyłącznie kwestia polityczna, zaś warunki wstępne stawiane przez opozycję "nie wróżą niczego dobrego”. Jak dodała, tylko wspólne zastanowienie się nad tą kwestię da szanse na wyjście z patu. – Stoimy na stanowisku, że tylko wspólna rozmowa i respektowanie konstytucji może być przyczyną, aby skutecznie rozmawiać nad rozwiązaniem problemu. Spór wokół TK wywołała tak naprawdę PO, a dzisiaj eskaluje go nie tylko opozycja, ale również prof. Rzepliński – stwierdziła.

Według Mazurek w chwili obecnej nie ma politycznej woli, aby rozwiązać ten problem. Jak dodała, gdyby prezes Trybunału konstytucyjnego dopuścił do orzekania trzech sędziów, to ten spór by się rozstrzygnął.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. nieopublikowania wyroku TK

Winnicki o sporze ws. TK: Grozi nam przejście do kryzysu państwowego

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy