Rząd Szydło cofnie decyzję ws. przyjęcia uchodźców? Szymański: Nie ma podstaw, żeby została unieważniona

Artykuł
Konrad Szymański, kandydat PiS na ministra ds. europejskich
TELEWIZJA REPUBLIKA

Dzisiaj nie ma podstaw prawnych do tego, aby decyzja, która stała się prawem Unii Europejskiej, była w jakikolwiek sposób unieważniona – tak o działaniach rządu Ewy Kopacz ws. uchodźców mówił w RMF FM Konrad Szymański.

Przyszły minister ds. europejskich oświadczył, że rząd Beaty Szydło będzie "roztropnie" przyjmował imigrantów. – W naszym przekonaniu decyzja ws. uchodźców ma charakter pilotażowy i to byśmy chcieli zastopować  – dodał.

Komentując zamieszanie wokół nieformalnego szczytu UE na Malcie Szymański podkreślił, że polska delegacja powinna tam być.  – Mam wrażenie, że wokół tej sprawy powiedziano już tyle, gorzkich i toksycznych słów w debacie polskiej, że mam poczucie, że straty krajowe są większe niż te straty potencjalnie unijne – przekonywał. – Byłoby lepiej, gdyby krzesło na szczycie na Malcie było wypełnione osobą, treścią i polskim stanowiskiem – dodał.

Szymański podkreślił, że strategiczny kierunek polskiej polityki europejskiej i atlantyckiej się nie zmieni. – Polska jest jednym z tych krajów, który ma bardzo szeroki polityczny konsensus, jeżeli chodzi o wybory strategiczne. Mówię o wyborach strategicznych, o przekonaniu, że UE jest ważnym i pozytywnym czynnikiem. Tematu wyjścia Polski z UE nigdy nie było – mówił polityk.


CZYTAJ TAKŻE:

Szymański: UE musi dowieść, że spełnia oczekiwania opinii publicznej. Inaczej dojdzie do secesji

Źródło: RMF FM

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy