Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy

Artykuł
Szczepienia w zakładach pracy mają się rozpocząć już w maju
Fot. Canva

Dziś ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Warunkiem zgłoszenia jest zgromadzenie 300 osób – pracowników bądź pracowników i ich rodzin, chcących się zaszczepić.

Na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa jest dostępny formularz zgłoszeniowy, za pośrednictwem którego zakłady pracy mogą zgłaszać chęć szczepienia.

Zakład pracy może zgłosić, pracowników, członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych, osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), studentów, którzy ukończyli 18 lat (zgłasza szkoła wyższa), członków rodzin tych osób.

Szczepienia pracowników możliwe będą tylko w tych miejscach, gdzie pracodawcy uda się zebrać minimum 300 chętnych do przyjęcia preparatu. Pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych, będzie odpowiadał za nawiązanie współpracy z punktem szczepień, który zgodzi się zorganizować proces szczepień pracowników.

Jak mówił szef KPRM Michał Dworczyk, będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Zaznaczył jednocześnie, że w związku z ograniczeniami dostaw szczepionek w najbliższym czasie, nie ma obecnie możliwości precyzyjnego określenia, kiedy ruszą szczepienia w zakładach. – Jesteśmy przekonani, że one rozpoczną się jeszcze w maju – powiedział.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy