Ruch LGBT znów profanuje wizerunek Matki Boskiej. Tym razem na marszu w Słubicach

Artykuł
Marsz "równości" w Słubicach
Facebook/Nasze Słubice PL

Nie tylko w Katowicach. W Słubicach również odbył się dziś "Marsz Równości" organizowany przez środowiska LGBT. Uwagę zwróciła szczególnie profanacja wizerunku Matki Boskiej.

Na czele pochodu niesiono słynną już z wcześniejszych tęczowych spędów w różnych polskich miastach Maryję z tęczową aureolą. 

O sprawie poinformowano na facebookowym profilu Nasze Słubice PL. Opublikowano tam wiele nagrań z tego wydarzenia. W manifestacji wzięli udział nie tylko Polacy, ale również Niemcy, zwłaszcza z Frankfurtu nad Odrą.

Oprócz niesionych przez uczestników tęczowych flag symbolizujących ruch LGBT, na czele pochodu można było zobaczyć kobietę w maseczce w barwach adekwatnych do charakteru wydarzenia. Demonstrantka niosła przeróbkę słynnego, cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Maryja miała domalowaną tęczową aureolę.

Na trasie marszu równości, przy moście granicznym w Słubicach manifestacja ruchu LGBT spotkała się z kontrmanifestacją. Policja rozdzieliła kordonem dwie grupy.

 To już kolejna profanacja symboli i wartości religijnych katolików w wykonaniu uczestników manifestacji na rzecz osób LGBT. Już w ubiegłym roku głośno było o wspomnianej "tęczowej" Matce Boskiej. W Warszawie parodiowano Mszę Świętą, w Gdańsku niesiono "ołtarzyk" z waginą. 

 

Źródło: Facebook/Nasze Słubice

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy