Rosja hakuje prywatne telefony żołnierzy NATO. Polska w centrum "ataku"

Artykuł
pixabay.com

"The Wall Street Journal" poinformował, że żołnierze NATO twierdzą, że Rosjanie włamują się do ich telefonów komórkowych, także do tych prywatnych. Chcą w ten sposób dotrzeć do informacji o planach Sojuszu.

Włamano się do telefonów żołnierzy stacjonujących w Polsce oraz krajach bałtyckich. Rosja wykorzystuje w tym celu drony. Christopher L’Heureux, dowodzący bazą NATO w Polsce twierdzi, że ma na to dowody. Ktoś z rosyjskim adresem IP próbował włamać się do jego telefonu. Namierzali mnie, gdziekolwiek byłem - powiedział w rozmowie z gazetą.

W marcu o podobnym przypadku raportował estoński żołnierz. Jego telefon zaczął odtwarzać hip-hop, mimo że nigdy takiej muzyki nie słuchał, a tym bardziej nie ściągał na swój telefon. Na początku września polskie służby kontrwywiadowcze unieszkodliwiły niezidentyfikowanego drona. Podjęto decyzję, żeby przejąć kontrole nad jednostką albo ją zniszczyć. zakłócono sygnał naprowadzania bezzałogowego aparatu. W efekcie maszyna spadła i rozbiła się na terenie jednego z gospodarstw w okolicach Kętrzyna.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy