Ronaldo odebrał ,,Złoty But”. Łowcy bramek rozpoczęli nowy sezon polowań

Artykuł
facebook.com/Cristiano

W sezonie 2014/2015 portugalski snajper Realu Madryt upolował 48 trafień. W jednym z najbardziej ekskluzywnych hoteli w centrum Madrytu wzniósł trofeum najlepszego strzelca rozgrywek ligowych na świecie. Został nim uhonorowany po raz czwarty. Warto wspomnieć, że pierwszą nagrodę w historii złotego buta za sezon 1967/68 odebrał jego rodak, legendarny Eusebio.

Na inaugurację nowego sezonu strzeleckiego liderem klasyfikacji ,,Złotego Buta” jest Robert Lewandowski z 12 golami, dającymi mu 24 punkty. Najwyżej sklasyfikowanym strzelcem z polskiej Ekstraklasy jest Nemanja Nikolić, który z 12 bramkami zajmuje 12 miejsce.

Od 1996 roku do plebisctu ,,Złotego Buta” wprowadzono system współczynników , który określa wartość strzelonych goli dla każdej z lig. Na wartości współczynników ligowych składają się wyniki klubów z ostatnich pięciu sezonów na arenie rozgrywek starego kontynentu.

Nemanja Nikolić zdobył tyle samo bramek co Robert Lewandowski, jednak skala trudności w Ekstraklasie jest nieproporcjonalnie niższa niż w Bundeslidze

 

Nie zapominajmy, że w cieniu najlepszych strzelców pozostaje ich kluczowy element sukcesu. Tym elementem jest forma całego zespołu, pod którą podpisuje się trener. Taktyka, odbiór, wyprowadzenie piłki, asysta i dopiero gol. Taki jest schemat organizacji gry na boisku. ,,Jeden zawodnik wygrał mecz”, to tylko przysłowie.

Źródło: laliga.es

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy