Romney krytykuje Trumpa: Jeśli jego plany wejdą w życie, USA pogrążą się w kryzysie

Artykuł
Mitt Romney
FLICKR/GAGE SKIDMORE/CC BY 2.0

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych z ramienia partii republikańskiej w wyborach z 2012 roku Mitt Romney skrytykował Donalda Trumpa, nazywając go oszustem podczas spotkania z sympatykami swojej partii w stanie Utah.

Romney był rywalem Baracka Obamy w wyścigu do Białego Domu cztery lata temu. Spekulowano, że wystartuje również i tym razem. – Powiem wprost, jeżeli wybierzemy Donalda Trumpa jako naszego kandydata, bezpieczna i dostatnia przyszłość będzie zagrożona – powiedział Romney. – Jeżeli plany Trumpa miałyby kiedykolwiek wejść w życie, nasz kraj pogrążyłby się w długotrwałym kryzysie – dodał.

Poparłem Mitta Romneya cztery lata temu, widzicie jaki jest lojalny. Błagał o moje poparcie. Mógłbym powiedzieć: Mitt, klęknij na kolana i on by to zrobił, aby uzyskać moje wsparcie w wyborach – odpowiedział byłemu gubernatorowi Massachusettts Trump podczas spotkania z wyborcami.

Polityk zwyciężył ostatnio prawybory w partii republikańskiej w siedmiu z dziesięciu stanów(Alabamie, Arkansas, Massachusetts, Tennesee, Vermont,Virginii i Georgii) podczas tzw. Super Tuesday. Za jego plecami usadowił się Ted Cruz, zwyciężając na Alasce, w Oklahomie i swoim rodzinnym Teksasie. W partii demokratycznej wygrała Hillary Clinton, którą wybrało siedem stanów, podczas gdy jej głównego rywala Bernie Sandersa pięć.  


CZYTAJ WIĘCEJ 

Donald Trump nielegalnie zatrudniał Polaków? 

Trump i Clinton triumfują. Superwtorek bez niespodzianek

 

Źródło: politico.com, latimes.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy