Rada Polityki Pieniężnej obniżyła główną stopę procentową
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła większość stop procentowych w tym główną stopę tak zwaną referencyjną. Według komunikatu Narodowego Banku Polskiego jej wysokość spadła z 0,5 procent do 0,1 procent.
Narodowy Bank Polski poinformował, że na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej zapadło postanowienie, które ustala wysokość stopy referencyjnej NBP na poziomie 0,1 procent.
Poza tym RPP zdecydowała się na obniżenie stopy lombardzkiej do poziomu 0,5 procent w skali roku. Dotychczas wynosiła ona 1 procent. Inne stopy, które uległy obniżeniu to redyskontowa weksli oraz dyskontowa.
Bez zmian pozostała wysokość stopy depozytowej, która utrzyma się na poziomie 0 procent w skali roku.
Uchwała Rady wejdzie w życie jutro.
Polecamy Ściśle Jawne
Wiadomości
Najnowsze
Trzej obywatele Bułgarii usiłowali uprowadzić 23-letnią kobietę. Zostali zatrzymani przed przejściem granicznym
Jest reakcja na dziwne zachowanie Czarzastego wobec dziennikarza Republiki [SONDA]
Lufthansa uziemiona strajkiem. W czwartek nie wystartuje żaden samolot