Pytanie o karę śmierci we wrześniowym referendum? Korwin-Mikke będzie apelował do prezydenta

Artykuł
Wikipedia/ Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 pl

Dzisiaj o godzinie 11:33 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa Janusza Korwin-Mikkego, który zaapeluje do Andrzeja Dudy o dopisanie do referendum pytania o przywrócenie kary śmierci.

– To jest dobry moment na zapytanie Polaków czy chcieliby przywrócenia kary śmierci – komentował w poranku Telewizji Republika poseł partii KORWiN (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja) Przemysław Wipler. Jak tłumaczył inicjatywa dodania pytania na ten temat do wrześniowego referendum powstałą po wczorajszym okrutnym morderstwie w Kamiennej Górze.

Zgodnie z zapowiedzią polityka, dzisiaj o godzinie 11:33 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa Korwin-Mikkego, który zamierza zaapelować do prezydenta o dodanie pytania o karę śmierci do referendum. Partii KORWiN zależy na poparciu wniosku przez samego Andrzeja Dudę.

W ubiegłych latach politycy różnych partii, a szczególnie Korwin-Mikke, wielokrotnie podnosili temat przywrócenia kary śmierci.

W Polsce została ona w 1997 roku zniesiona i zastąpiona w Kodeksie Karnym karą dożywotniego pozbawienia wolności. Ponadto Polska ze względu na swoje zobowiązania międzynarodowe nie może powrócić do jej stosowania. W 2013 roku Bronisław Komorowski podpisał bowiem ustawę o ratyfikacji przepisów znoszących karę śmierci we wszystkich okolicznościach, w ten sposób ratyfikując Protokół nr 13 do Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.


Czytaj więcej:

Hofman: Będę prosił kolegów z innych partii, żeby podpisali projekt przywrócenia kary śmierci

 

 

 

Źródło: 300poliltyka.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy