Przejdź do treści
21:30 Słowienia: parlament przyjął ustawę o wspomaganym samobójstwie. W zeszłym roku w ogólnokrajowym referendum w tej sprawie 55 proc. jego uczestników opowiedziało się za przyjęciem stosownych przepisów
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Publicyści o WOŚP: „To presja moralna na obywateli”, „Szkodliwa inicjatywa”

Źródło: telewizja republika

– W mediach istnieje apologia WOŚP. Wywoływana jest presja moralna na obywateli w stylu: „jeżeli tego nie popierasz, jesteś gorszym obywatelem” – mówił w „Politycznym podsumowaniu dnia” redaktor naczelny portalu Rebelya.pl Piotr Pałka. – Uważam tę inicjatywę za szkodliwą – stwierdził z kolei Krzysztof Świątek z Tygodnika Solidarność, oceniając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jednak w pierwszej kolejności dyskutowano o orzeczeniu sądu ws. zatrzymania dziennikarzy w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.  

– W tej sytuacji ten wyrok jest co najmniej zaskakujący – stwierdził Jakub Jałowiczor, komentując różne wyroki ws. zatrzymanych dziennikarzy w redakcji Państwowej Komisji Wyborczej. Jan Pawlicki i Tomasz Gzell zostali uniewinnieni, natomiast dziennikarka portalu solidarni2010.pl Hanna Dobrowolska dalej walczy z wymiarem sprawiedliwości. Sąd uznał bowiem, że nie jest ona dziennikarzem.

– Być może sądowi zależy na tym, aby stworzyć wrażenie podwójnych standardów dot. dziennikarzy dużych stacji i dziennikarzy obywatelskich. Wygląda to bardzo dziwnie – ocenił Piotr Pałka.

Natomiast zdaniem Krzysztofa Światka sprawa „wpisuje się w kryzys polskiej demokracji, z jakim mamy do czynienia”. – W prawie prasowym nie ma rozróżnienia między dziennikarzami dużych redakcji czy innych. Każdy kto posiada legitymację dziennikarską jest dziennikarzem, może przyjść na konferencję i zdać pytania – mówił publicysta Tygodnika Solidarność. – Takie rzeczy, jak dzieją się także dziś, to coś niewyobrażalnego na Zachodzie. Czy my jesteśmy w Bantustanie – pytał.

Następnie Świątek odniósł się również do zajścia, jakie miało miejsce na konferencji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas której dziennikarz TV Republika po zadaniu pytania został z niej wyrzucony siłą. – Inna kwestia, jak ktoś odpowiada na pytania, ale zupełnie czym innym, skandalicznym jest wyprowadzenie dziennikarza z konferencji – mówił publicysta Tygodnika Solidarność.

– To pod znakiem zapytania stawia dużą fundację, która funkcjonuje wiele lat i ma powiązania z instytucjami publicznymi. Dziwne jest zachowanie Owsiaka w reakcji na proste pytania, szczególnie wobec waszej stacji. To powinno budzić wątpliwości u każdego – ocenił z kolei Piotr Pałka.

Jakub Jałowiczor ocenił, że organizatorem WOŚP „de facto jest państwo, które finansuje wiele elementów tego przedsięwzięcia”. – Dlatego też pytania dziennikarzy na konferencjach nie powinny być niczym dziwnym – uzupełniał.

Natomiast zdaniem Piotra Pałki WOŚP jest przykładem tego, jak działają media w Polsce. – Istnieje pewien konsensus medialny wokół WOŚP, trudno spotkać jakąkolwiek krytykę. W mediach nie ma rzeczowych materiałów na ten temat, lecz istnieje apologia WOŚP – podkreślał redaktor naczelny portalu Rebelya.pl. – Wywoływana jest presja moralna na obywateli w stylu: „jeżeli tego nie popierasz, jesteś gorszym obywatelem”. To niemoralne – uzupełniał.

– Uważam tę inicjatywę za szkodliwą – mówił Krzysztof Świątek. – Z punktu widzenia państwa stwarza sytuację, w której państwo przestaje odpowiadać za pewien segment służby zdrowia, bo ktoś tam kupi sprzęt. A to jest rola instytucji ochrony zdrowia wynikająca z konstytucji – tłumaczył publicysta. 

telewizjarepublika.pl

Wiadomości

To już dzisiaj! Kibice w całym kraju zaprotestują przeciwko napływowi migrantów

Miedwiediewowi puściły nerwy po 18. pakiecie sankcji UE

Hiszpania: 17-latka walczy o życie. Marokańczyk miał być deportowany

Kanonada nad Ukrainą. Miasta pod ostrzałem rakiet i dronów

Zaharowa: kraj ten jest przygotowywany do roli "drugiej Ukrainy"

Dramat w USA. Ukradł auto i doprowadził do tragicznego wypadku

Polskie myśliwce w powietrzu w odpowiedzi na rosyjski atak

Niespodziewany przełom na Bliskim Wschodzie

Koniec próśb o zawieszenie broni. USA przyśpieszają dostawy

Niemcy pozbywają się imigrantów. Hiszpania nowym liderem w liczbie wniosków o azyl w Europie

Śmiertelny powrót zarazy: dżuma zbiera żniwo w Arizonie

Poznaliśmy datę pogrzebu Joanny Kołaczkowskiej

Liverpool upamiętnia Diogo Jotę. Kolejne działania ku czci zmarłego piłkarza

Niemcy wciąż zalewają Polskę migrantami. Straż Graniczna z województwa lubuskiego podała dane

Tumanowicz: rząd Tuska działa w interesie Niemiec, nie Polski

Najnowsze

To już dzisiaj! Kibice w całym kraju zaprotestują przeciwko napływowi migrantów

Zaharowa: kraj ten jest przygotowywany do roli "drugiej Ukrainy"

Dramat w USA. Ukradł auto i doprowadził do tragicznego wypadku

Polskie myśliwce w powietrzu w odpowiedzi na rosyjski atak

Niespodziewany przełom na Bliskim Wschodzie

Miedwiediewowi puściły nerwy po 18. pakiecie sankcji UE

Hiszpania: 17-latka walczy o życie. Marokańczyk miał być deportowany

Kanonada nad Ukrainą. Miasta pod ostrzałem rakiet i dronów