Przetasowanie w Sejmie - Od Kukiza do Korwina
Poseł Jakub Kulesza poinformowa, że opuścił ruch Kukiz\'15 i przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Jako główny powód swojego odejścia podał niemożność współpracy z wiceszefem ruchu Kukiz\'15 Dariuszem Pitasiem.
Jakub Kulesza do tej pory był rzecznikiem klubu poselskiego Kukiz'15.
Na konferencji prasowej w Sejmie poinformował o odejściu z klubu i ruchu obywatelskiego Kukiz'15. Mówił, że przeszkadza mu współpraca z osobą o nieciekawej, kryminalnej przeszłości, jaką ma Dariusz Pitaś
Polityk powiedział, że powodem odejścia nie są "zatarte wyroki kryminalne" Pitasia, ale to, że "jak pokazały wybory samorządowe, ma on dalej kluczowy wpływ" na ruch Kukiz'15 i "prawdopodobnie podejmuje kluczowe decyzje", a także jego "teraźniejszość, niemoralne czyny, których dokonywał".
Sprawę odejścia Jakuba Kuleszy skomentował Paweł Kukiz:
– Informuję z żalem, że dziś odszedł od nas (znaczy z Klubu K'15) poseł Kulesza Jakub, ur. 12 listopada 1990 w Lublinie....
W zamian za wiceprezesa u Korwina w partii "Wolność" sprzedał swoich Wyborców oraz Koleżanki i Kolegów z Klubu.
Amen - napisał.
Najnowsze
Minister zdrowia zarządza kontrole ws. afery Kacprzyka
Kolejne postanowienie sądu potwierdzające, że prokuratorem krajowym jest Dariusz Barski
Świątek wyeliminowana w Bad Homburg! Navarro zatrzymała Polkę już na starcie