Przesilenie polityczne. Zmiany w ukraińskim rządzie
Partie Udar i Swoboda ogłosiły, że wychodzą z koalicji rządzącej w Radzie Najwyższej Ukrainy, co oznacza, że w kraju odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne.
Partie Udar i Swoboda ogłosiły, że wychodzą z koalicji rządzącej w Radzie Najwyższej Ukrainy, co oznacza, że w kraju odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne.
Koalicję opuściło także 15 deputowanych niezrzeszonych. Rozwiązanie koalicji i nie powołanie nowej w ciągu 30 dni daje prezydentowi Ukrainy Petro Poroszence prawo do ogłoszenia nowych wyborów parlamentarnych.
Szef parlamentu rozwiązał frakcję komunistów
Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksandr Turczynow rozwiązał frakcję parlamentarną Komunistycznej Partii Ukrainy. Jak oświadczył frakcja stała się ostatnio zbyt mała, by istnieć samodzielnie.
– Mam nadzieję, że w ukraińskim parlamencie już nigdy nie będzie frakcji komunistycznej – powiedział Turczynow, informując posłów o swej decyzji.
Najnowsze
Polska 2050: wynik głosowania będzie „najpewniej we wtorek”. Miał być tuż po zakończeniu wyborów
Bogucki: dziś prawem nie jest Konstytucja, a wola Donalda Tuska
Kowalski o problemach z praworządnością: sędzia powiedział prawdę i odsunięto go od orzekania