PRZERAŻAJĄCY transport świń zatrzymany. Te nagrania szokują...
Makabryczny transport świń zatrzymany. Zwierzęta jechały w fatalnych warunkach - kwiczały głośno budząc obawy świadków. Interweniowała policja.
Transport z warchlakarni zatrzymano w centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Infostrow.plinformuje, że świadkowie słyszeli przeraźliwe kwiczenie. Inni mówią o kończynach zwierząt wystających z auta. Kilku świadków zdecydowało, że będą śledzić transport i zastosują obywatelskie zatrzymanie. Wezwali również policję. Lokalny portal publikuje nagranie z akcji.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze zmusili przewoźnika do zamiany samochodu. Świnie wyładowano więc w okolicach placu Wolności. Były wycieńczone gorącem i trudnymi warunkami transportu.
– Jest prawo weterynaryjne, które określa warunki transportu zwierząt. Jednym z nich jest zapewnienie wody i określona temperatura. To bylo znęcanie się nad zwierzętami, a za to grozi kara pozbawienia wolności - alarmuje w komentarzach zaniepokojona pani Teresa.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Najnowsze
Lech Poznań i Raków Częstochowa z ważnymi zwycięstwami w Lidze Konferencji
Wygrana Domu Wolnego Słowa! Co oznacza decyzja dla programu „Jedziemy”?
Ruscy agenci wjeżdżają jak do hipermarketu?! Prezydent odcięty od informacji! Gdzie są służby?!