Przełom w relacjach Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Prezydent USA Donald Trump poinformował, że dzięki nawiązaniu stosunków dyplomatycznych między Izraelem i Zjednoczonymi Emiratami władze izraelskie zatrzymają aneksję okupowanych terenów Palestyny.
Według agencji Associated Press, Emiraty Arabskie będą pierwszym państwem Zatoki Perskiej i trzecim krajem arabskim, który ustanowi stosunki dyplomatyczne z Izraelem.
Do czynu odniósł się również prezydent Izraela Benjamin Netanjahu. Określił postanowienie, jako "historyczny moment". Zaś ambasador Izraela w USA uznał czwartek, jako "wielki dzień pokoju" i podziękował Trumpowi za pomoc w doprowadzenie sprawy do szczęśliwego finału.
Informacja jako pierwsza pojawiła się na Twitterze prezydenta Ameryki.
HUGE breakthrough today! Historic Peace Agreement between our two GREAT friends, Israel and the United Arab Emirates!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) August 13, 2020
Polecamy Gość Dzisiaj Karol Nawrocki
Wiadomości
Karol Nawrocki w Republice: zaproszenie Polski do Rady Pokoju to dowód poważnego traktowania naszego kraju
News Republiki: Prezydent wspiera udział Polski w Radzie Pokoju, ale konieczna jest procedura konstytucyjna
Najnowsze
Prezydent Nawrocki będzie uczestnikiem spotkania w sprawie Rady Pokoju
Szokujące listy od nauczycieli. Fala włamań w e-dziennikach
Karol Nawrocki w Republice: zaproszenie Polski do Rady Pokoju to dowód poważnego traktowania naszego kraju