"​Prosimy o modlitwę, w szczególności ekspiacyjną...". Kolejna profanacja kościoła w Polsce

Artykuł
fotografia ilustracyjna
pixabay

W niedzielę pijana 31-latka sprofanowała kościół w Suchym Lesie. Sprawa została zgłoszona odpowiednim służbom, które wczoraj podjęły czynności. To kolejny przypadek profanacji w ostatnich tygodniach.

 

Do zajścia w Suchym Lesie doszło w niedzielę przed wieczorną mszą.

31-letnia kobieta, kompletnie pijana, wybiła okienko w drzwiach i weszła do środka. Następnie podeszła do ołtarza i go zdemolowała. Zniszczyła krzyż, kwiaty stojące na ołtarzu, świeczniki i księgi liturgiczne. Na szczęście Najświętszy Sakrament nie został sprofanowany.

O sprawie jako pierwszy poinformował ks. Daniel Wachowiak. Na stronie parafii w Suchym Lesie pojawiła się tylko lakoniczna notka. „Wszystkich parafian prosimy o modlitwę, w szczególności ekspiacyjną (ekspiacja - łac. „odpokutowanie za winę, oczyszczenie” - przyp.red) za grzech profanacji oraz grzechy popełnione w naszej parafii, w naszych rodzinach. Jako Twoje dzieci wołamy: »przebacz nam nasze winy«. Święty Boże, Święty mocny, Święty, a Nieśmiertelny, Zmiłuj się nad nami!...” – poprosili duchowni.

 

Czytaj więcej w dzisiejszej "Codziennej".

 

 

Czytaj także:

"Homoseksualizm nie polega na parodiowaniu Mszy Św. z durszlakiem na łbie i innych profanacjach". Publicysta w mocnych słowach!

Źródło: Jacek Liziniewicz / Gazeta Polska Codziennie

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy