Projekt PiS o Trybunale Konstytucyjnym w Sejmie. Szef klubu PiS: To propozycja kompromisu

Artykuł
FOT. JAN LOREK

Projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości został złożony w Sejmie. Jak utrzymuje szef klubu PiS Ryszard Terlecki, jest to propozycja kompromisu przed kolejnym spotkaniem liderów partii.

– To jest próba wyjścia z kompromisem przed kolejnym spotkaniem, na które pewnie zaprosi marszałek Sejmu liderów klubów, w tym klubów opozycyjnych. To będzie materiał, który będzie, rozumiem, przedmiotem dyskusji – powiedział Ryszard Terlecki dziennikarzom w Sejmie.

O tym, że projekt szybko trafi do Sejmu informowali wcześniej politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Z projektem ustawy można zapoznać się na stronie internetowej Sejmu.

Kaczyński: Widzę poważne szanse na kompromis

Wczoraj Jarosław Kaczyński był pytany przez dziennikarzy na sejmowych korytarzach o szansę na porozumienie ws. Trybunału Konstytucyjnego oraz o to, czy planowane jest kolejne spotkanie w tej sprawie. – Na pewno opozycję zaprosimy i sądzę, że część opozycji przyjdzie – powiedział prezes PiS. – Widzę poważne szanse na kompromis – dodał. CZYTAJ WIĘCEJ...

Spotkanie liderów

31 marca odbyło się spotkanie partyjnych liderów w gabinecie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Rozmowa odbyła się pod hasłem "Dialog i kompromis polityczny w Polsce" i miała załagodzić konflikt polityczny wokół Trybunału Konstytucyjnego. Wychodząc ze spotkania lider Platformy Obywatelskiej dopytywany przez dziennikarzy o efekt spotkanie, stwierdził krótko "Bez konkluzji. Nie ma propozycji kompromisu". Zupełnie inaczej skomentowali je liderzy pozostałych ugrupowań oraz Jarosław Kaczyński.

– Nie mogę z góry rozstrzygać jaki będzie wynik tego dialogu. Są różnice zdań, ale przynajmniej jeśli chodzi o ochronę interesu Polski, zgadzamy się, że nie powinien on być naruszony – mówił wówczas prezes PiS. CZYTAJ WIĘCEJ...

Źródło: twitter/@papinformacje, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy