Prognoza pogody na dziś. Nadal będzie wiosennie

Artykuł
Dziś dobra pogoda na spacer
Fot. Flickr/Holgbry

Polska będzie na skraju zatoki niżu znad Francji. Na wybrzeżu zaznaczać się będzie obecność ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie powoli spadać.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na wybrzeżu zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. C do 17 st. C, nad morzem od 12 st. C do 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem początkowo porywisty, z kierunków południowych.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Zachmurzenie umiarkowane, początkowo tylko duże. Lokalnie na północnym zachodzie możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 15 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 15 st. C do 17 st. C. Wiatr umiarkowany, we wschodniej połowie regionu okresami dość silny i porywisty, na zachodzie okresami słaby, południowo-wschodni i południowy.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14 st. C na wschodzie do 18 st. C na zachodzie regionu, w szczytowych partiach Sudetów od 3 st. C do 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowy.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 12 st. C do 15 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowy.

Źródło: IMGW

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy