Profanacja pomnika Jana Pawła II w Berlinie. Na twarzy papieża namalowano czerwoną błyskawicę
Nieznany sprawca zniszczył wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II w Berlinie. Ma to związek z protestami dot. aborcji, ponieważ twarz papieża zamazano czerwoną farbą, namalowano też błyskawicę.
Do wandalizmu doszło w nocy z wtorku na środę w Berlinie. Nieznany sprawca wysmarował wystawę czerwoną farbą zamazując twarz papieża. Sprawca namalował błyskawicę (symbol Strajku Kobiet).
Postępowanie w tej sprawie prowadzi berlińska policja. W Niemczech tego typu aktu są zagrożone karą nawet do 3 lat więzienia.
Całą sytuację skomentował proboszcz ks. Marek Kędzierski.
– Wierni polskiej misji i sąsiedzi są zbulwersowani tym, co się stało. Wiele osób, które przechodzi tą ulicą zatrzymywały się przy plakatach i miały okazje poznać, kim był i kim jest Jan Paweł II.
Najnowsze
Kurzejewski po spotkaniu Kaczyńskiego z Morawieckim: jest jeszcze czas na otrzeźwienie i refleksję
Żurek tłumaczy się z kuriozalnej decyzji. Szafuje „państwem” i „przepisami”
Pół roku żmudnej pracy policjantów. Za znęcanie się nad zwierzętami aktem oskarżenia objęto cztery osoby