Prof. Szwagrzyk przerwał milczenie!

Artykuł
prof. Krzysztof Szwagrzyk
ipn.gov.pl

Prof. Krzysztof Szwagrzyk po dwóch tygodniach wypowiedział się o powodach swojej dymisji.

– Jesteśmy całkowicie sparaliżowani w swoich pracach – powiedział na antenie TVP. O szczegółach sytuacji IPN-u opowie w wywiadzie dla tygodnika „Gazeta Polska”, który ukaże się 1 marca.

– Dziś w naszych pracach jesteśmy całkowicie sparaliżowani . Dziś o tym gdzie i jak pracować decydują politycy, prokuratorzy i urzędnicy państwowi, którzy nie rozumieją, że poszukiwanie szczątków naszych bohaterów to sprawa honoru, sprawa święta dla nas wszystkich – powiedział w programie "Warto Rozmawiać" Krzysztof Szwagrzyk. Wskazuje to na konflikt między prof. Szwagrzykiem a prokuratorami IPN-u.

– Pamiętajmy, że mimo, że dymisja prof. Szwagrzyka nie została przyjęta, problem nie został wciąż rozwiązany, a tylko zawieszony. Misja prof. Szwagrzyka może się drastycznie zakończyć. Pion śledczy IPN nie zawsze rozumiał tą misję. Nie mieszałbym prof. Szwagrzyka do kłótni politycznych, nie przypisywałbym go także do żadnej z frakcji w PiS, to jest historyk, i jego misja to jest sprawa święta – stwierdził w programie Tadeusz Płużański, prezes fundacji „Łączka”.

 

 

Źródło: niezalezna.pl / tvp info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy