Prof. Mączyńska: sama szczepionka nie może oczywiście uzdrowić gospodarki, nie możemy zapominać, że to będzie długi proces

Artykuł
Zdjęcie ilustracyjne.
pexels.com/Yan

Prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego powiedziała, że z powodu pandemii "w Polsce bardzo przyśpieszył proces cyfryzacji i unowocześnienia gospodarki".

Ministerstwo Finansów poinformowało, że przychody do budżetu odbudowują się, mimo nowej fali pandemii. Sytuacja budżetu jest nawet lepsza niż przewidywano. Ministerstwo Finansów zapewnia, że są fundusze na dalsze wspieranie firm w kryzysie.

Prof. Elżbieta Mączyńska odniosła się do rozpoczęcia programu szczepień w Polsce.

- Sama szczepionka nie może oczywiście uzdrowić gospodarki, nie możemy zapominać, że to będzie długi proces. Nie wszyscy zostaną od razu zaszczepieni, a fakt istnienia szczepionki może osłabić czujność. Trzeba zachować ostrożność, pandemia nadal jest, szczepionka jej nie zlikwidowała - powiedziała.

- To, że istnieje szczepionka, może zachęcić różne branże do bardziej odważnej działalności, będzie można zapewnić pracownikom większe bezpieczeństwo, tym niemniej "pamięć pandemiczna" będzie trwała, od razu nie zapomnimy o tym, czym jest pandemia i jakie stwarzała bariery i zagrożenia - dodała profesor.

 

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy