Prof. Legutko: Bezideowa PO żywi się wściekłością zapewnianą przez skrajną lewicę

Artykuł
Europoseł PiS, prof. Ryszard Legutko
Elekes Andor, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, prof. Ryszard Legutko odniósł się do wypowiedzi wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego na temat skrętu Platformy Obywatelskiej w lewo.

- Prawą flankę utrzymujemy i jesteśmy na niej mocni. Nie pójdziemy na lewo - to jest oczywiste. Platforma poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje – powiedział prezes PiS w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

– Platforma Obywatelska działała cały czas na zasadzie wściekłej opozycji wobec rządu, więc ta wściekłość dzisiaj jest zapewniana przez skrajną lewicę. Oni tą energią się żywią – skomentował prof. Ryszard Legutko w rozmowie z Polskim Radiem 24. Jak dodał, nie jest zaskoczony zwrotem PO w lewo.

– Od dawna było jasne, że Platforma jest partią całkowicie bezideową, oni nie mają tam żadnych poglądów trwałych – ocenił europoseł, zwracając uwagę również na pogłębiający się podział wewnątrz społeczeństwa polskiego.

– Polaryzacja w Polsce jest polaryzacją skrajną: lewica po jednej stronie, a po drugiej stronie Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi koalicjantami, którzy reprezentują orientację centrowo-prawicową – wskazał prof. Legutko. Polityk ocenił, że w takiej sytuacji PO „z natury rzeczy” będzie utożsamiać się „z tymi najbardziej skrajnymi hasłami”.

 

 

 

Źródło: Polskie Radio 24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy