Przejdź do treści
16:10 Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynają się w Kościele katolickim obchody Triduum Paschalnego - trzydniowe celebracje obejmujące misterium Chrystusa ukrzyżowanego, pogrzebanego i zmartwychwstałego
15:58 Austria odmówiła Stanom Zjednoczonym korzystania ze swojej przestrzeni powietrznej przy operacjach wojskowych związanych z wojną USA i Izraela z Iranem
15:40 KRRiT wszczyna postępowanie wyjaśniające wobec Prime Show MMA w związku z podejrzeniem naruszenia przepisów dotyczących ochrony małoletnich oraz zakazem rozpowszechniania treści nawołujących do nienawiści i przemocy
14:57 NCBR: w połowie maja ruszy nabór wniosków o dofinansowanie innowacji w rolnictwie
14:42 Łódź: Zarzut usiłowania zabójstwa dla mężczyzny, który strzelał w fabryce w Łodzi
14:33 Reuters: ukraińskie ataki zmuszą Rosję do ograniczenia wydobycia ropy
14:05 Iran: stracono mężczyznę, skazanego na śmierć w związku ze styczniowymi protestami
13:42 Czechy: Rząd wprowadza maksymalną marżę dla sprzedawców paliw i obniża akcyzę na olej napędowy
13:31 Sport: Polscy piłkarze zagrają 3 czerwca towarzyski mecz z Nigerią w Warszawie
13:27 Dolnośląskie: Po wypadku DK nr 35 jest zablokowana. Dwie osoby zginęły
13:16 IMGW: W piątek temperatura do 15 st. C. IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed przymrozkami w nocy
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Informujemy, że powstał 560. Klub „Gazety Polskiej” KRUSZWICA (woj. kujawsko-pomorskie)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Piotrków Tryb. zaprasza na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:30 w Mediatece 800-lecia przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" im. ks. Gurgacza, poseł Patryk Wicher i europoseł Arkadiusz Mularczyk zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem, 11 kwietnia, godz.18:00, WSB ul. Grunwaldzka 17, Nowy Sącz
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Łódź zaprasza na spotkanie otwarte z Prezesem TV Republika Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 8 kwietnia, godz. 17:00 Polsko - Amerykański Ośrodek Kształcenia Zawodowego ul. Kamińskiego 17/19, Łódź
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na wykład historyka Pawła Skroki pt. „Katyń i Smoleńsk w sercach Polaków”, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17:00 w Biurze Poselskim poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek przy ul. Lwowskiej 14A/3 w Chełmie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Busko-Zdrój zaprasza na spotkanie z posłami Markiem Jakubiakiem oraz Mariuszem Goskiem, 10 kwietnia, godz. 18:00 Pensjonat Sanato, ul. 1 maja 29, Busko-Zdrój
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Sydney - Australia zaprasza na 11. Rajd Katyń 1940 – Smoleńsk 2010 – Australia Pamiętamy!, który odbędzie się w dniach 10–13 kwietnia; program i trasa rajdu dostępne są na stronie www.KlubyGP.pl

Prof. Chazan pisze list do Komorowskiego i apeluje o niepodpisywanie ustawy o in vitro

Źródło: telewizja republika

– W majestacie prawa utrwalać się będzie i szerzyć przekonanie, że dzieci mogą być dostępne na zamówienie – pisze w liście do prezydenta Bronisława Komorowskiego prof. Bogdan Chazan. Lekarz apeluje o to, by Komorowski nie składał podpisu pod ustawą o in vitro.

Pełna treść listu:

Wielce Szanowny Panie Prezydencie,

zwracam  się  do Pana z prośbą, z gorącym apelem, by nie składał Pan podpisu akceptującego tzw. „Ustawę o leczeniu niepłodności”.

Ustawa wprowadza w Polsce bardzo liberalne zasady dotyczące tzw. sztucznego rozrodu.  W naszym kraju  opinia  publiczna szanuje poczęte życie, jego godność i świętość, w większym stopniu, niż ma to miejsce w większości krajów europejskich. Nasze przepisy prawa odnoszące się do tych problemów, chociaż niedoskonałe, podążają  za  poglądami obywateli  wynikającymi  z naszej wielowiekowej kultury,  tradycji i przywiązania do wiary.

Ustawa zdecydowanie kłóci się z tą tradycją, wprowadza poważny dysonans w naszej kulturze prawnej. Jej  przepisy  pozwalające  na  niszczenie wielu istnień ludzkich, określające zarodek ludzki, najwcześniejszą formę rozwoju organizmu człowieka jako „grudkę tkanek” nie liczą sią godnością człowieka, dziecka i rodziców, związaną nieodłącznie z rodzicielstwem.

Powiedział Pan, że nie może być strażnikiem ludzkich sumień. Oczywiście, każdy człowiek odpowiada za własne sumienie. Jednak my wszyscy i Pan, jako Prezydent naszego kraju  w szczególności odpowiadamy za losy dzieci poczętych w sztuczny sposób, poza łonem swoich matek, za losy naszych sióstr i braci. Nie są już one własnością swoich rodziców. Troszczenie się o nich jest naszym i Pana obowiązkiem. To są ludzie jak my wszyscy, jak Pan również. Godni naszego szacunku, naszej miłości. Chcemy, aby wszyscy oni przeżyli koszmar hodowli na szkle, selekcji, zamrażania, odmrażania. Chcemy, by bez przeszkód rozwijali się i urodzili, rośli szanowani i kochani, jak my wszyscy. Ale proponowana ustawa i sama istota procedury in vitro nie pozwalają na to. Dlatego nie powinniśmy zgadzać się na to, by teraz, już przy pełnej prawnej akceptacji,  zarodki nadal były tworzone bez opamiętania,  ich setki tysięcy przechowywane były latami w ciekłym azocie, ogromna większość z wyrokiem śmierci.

Wyjątkowo liberalna ustawa stwarza furtkę dla wielu wynaturzeń i działań w sposób oczywisty niezgodnych z  godnością  i powołaniem człowieka,  z prawami poczętych w ten nieludzki sposób dzieci. W majestacie prawa utrwalać się będzie i szerzyć przekonanie, że dzieci mogą być dostępne na zamówienie. Stąd tylko krok do przekonania, że każdy, kto zechce, będzie musiał je otrzymać. Raz uchylone drzwi otworzą się w przeciągu na oścież. Wszystko będzie możliwe. Możliwe będzie zastępcze rodzicielstwo (surrogacy) , gdzie jedno dziecko będzie mogło mieć pięcioro rodziców, możliwa będzie adopcja dzieci przez pary homoseksualne. Dopuszczalna będzie eugeniczna selekcja zarodków, diagnostyka preimplantacyjna pod kierunkiem ambitnych pseudonaukowców prowadzić ma do wyprodukowania „super ludzi”. Nie jest prawdą, że nie będą niszczone  zarodki  nie rokujące prawidłowego rozwoju w przyszłości. Metody określania takiego „rokowania” są bardzo nieprecyzyjne, przeznaczać się będzie do niszczenia  zarodki  według  subiektywnej oceny laboranta lub lekarza weterynarii. Trzeba też podkreślić, że każda metoda sztucznego rozrodu pociąga za sobą śmierć żywych istot ludzkich.

Treść ustawy świadczy o tym, ze państwo pozbywa się obowiązku kontrolowania tworzonych przez wieki podstaw prawnych, na  których opiera się rodzina, w której poczyna się i rodzi dziecko.  Według nowej ustawy wystarczy tylko „zgodne  oświadczenie”  rodziców dziecka. Podobnie adopcja zarodka będzie przebiegała bez zachowania warunków prawnych,  przy  pomocy  których  państwo skrupulatnie kontroluje teraz przebieg adopcji dziecka już urodzonego, w imię dobra tego dziecka. To niczym nieuzasadniony przewrót w dziedzinie prawa rodzinnego.

Ustawa odczłowiecza dziecko. Po to by można je było sztucznie tworzyć selekcjonować, abortować. Życie dziecka podporządkowane ma być pragnieniom ludzkim a nie swojej własnej wartości. Pozory restrykcji maja jedynie zagłuszać sumienia.

Wielce Szanowny Panie Prezydencie, niech Pana nie zwiodą piękne słowa zawarte w Ustawie, że „proponowane leczenie niepłodności(in vitro w istocie nim nie jest) jest prowadzone z … uwzględnieniem prawnej ochrony życia, dobra i  praw dziecka”. Bowiem w innej części tekstu dzieli się życie ludzkie na stadia „zarodka, płodu, człowieka i zwłok lub szczątków ludzkich”.  Dziecko mające się za chwilę urodzić nie jest  więc według ustawy jeszcze człowiekiem, podobnie jak osoba ludzka po śmierci przestaje nim być. Taka jest prawda o  wizji człowieczeństwa twórców Ustawy.

Uzasadniony jest więc pogląd, że lepsza byłaby  dotychczasowa  sytuacja  prawna niż  usankcjonowanie moralnych niegodziwości i realnych zagrożeń dla życia wielu niewinnych ludzi, którzy mają być powoływani do życia zgodnie z Ustawą, ale w sposób sprzeczny z prawem naturalnym, prawem stanowionym i  z  człowieczeństwem tych ludzi.

Panie Prezydencie, to bardzo ważna sprawa. Powiem wprost, od tego, jak Pan się zachowa  w końcowych dniach swojej prezydentury zależeć będzie w dużym stopniu jak wspominać będą Pana kadencję jako Prezydenta Rzeczpospolitej obywatele naszego kraju.

Z wyrazami szacunku

Bogdan Chazan

telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Celebrytki w "Królowych Przetrwania" o swoich operacjach plastycznych. Prawie każda je przeszła!

Niezależna.pl o kłodzkich standardach: zarzuty zarzutami, ale mieszkanie socjalne się należy

Żurek znowu atakuje prezydenta. Identycznymi słowami mógłby zaatakować siebie

Przewozili ze Słowacji 12 Rosjan bez dokumentów. Wiemy kto!

SERYJNE ZABIJANIE SŁUŻBY ZDROWIA!” Klarenbach ujawnia przerażające fakty o NFZ

Wyspy Iranu trzymają świat za gardło. Kluczowy punkt globalnego handlu pod kontrolą Teheranu

Czarnek uczcił pamięć Papieża Polaka. "Pamiętamy. Bronimy prawdy!"

Oficjalnie: Polska spadła w rankingu FIFA

KONIEC POLSKICH FIRM?! Tak Tusk oddaje CPK w obce ręce!

Mocny głos wiary. Ilona Januszewska debiutuje filmem „Jesteśmy”

Zderzenie cen przy kasie. Polska czy Niemcy wypadają lepiej?

Świątek ma nowego trenera. Postawiła na doświadczonego Hiszpana

Cysterna przewróciła się przed wjazdem na S2. MAMY WŁASNE ZDJĘCIA

NBA w Europie? Rośnie zainteresowanie nową ligą

Wąsik: znamy około 10 przypadków działaczy PO, którzy zostali skazani za pedofilię! TO SKANDAL!

Najnowsze

Celebrytki w "Królowych Przetrwania" o swoich operacjach plastycznych. Prawie każda je przeszła!

SERYJNE ZABIJANIE SŁUŻBY ZDROWIA!” Klarenbach ujawnia przerażające fakty o NFZ

Cieśnina Ormuz

Wyspy Iranu trzymają świat za gardło. Kluczowy punkt globalnego handlu pod kontrolą Teheranu

Czarnek uczcił pamięć Papieża Polaka. "Pamiętamy. Bronimy prawdy!"

Oficjalnie: Polska spadła w rankingu FIFA

Niezależna.pl o kłodzkich standardach: zarzuty zarzutami, ale mieszkanie socjalne się należy

Żurek znowu atakuje prezydenta. Identycznymi słowami mógłby zaatakować siebie

Przewozili ze Słowacji 12 Rosjan bez dokumentów. Wiemy kto!