Prezydent zaapelował o racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi

Artykuł

Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z sadownikami z okolic Grójca zaapelował o racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi. – Musimy zmienić podejście i prowadzić retencję na poziomie najbardziej podstawowym – powiedział.

Prezydent wraz z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim spotkał się z sadownikami w Dylewie koło Grójca. Podkreślał, że sadownicy nie sygnalizują jeszcze problemów z suszą, ale przymrozkami, które mogą osłabić zbiory.
,br> W kwestii suszy prezydent zaznaczył, że wszystko będzie zależało od majowych opadów. Wśród tematów rozmów z szefem MRiRW i z sadownikami wymienił kwestię przetargów na niewielkie obiekty hydrologiczne. Poinformował, że w najbliższych dniach będą rozstrzygane przetargi na 600 takich obiektów, które będą realizowane w Polsce na przestrzeni kilku miesięcy.

Duda poinformował, że łącznie ma powstać dziewięć dużych zbiorników retencyjnych, 30 mniejszych i te najmniejsze, w poszczególnych gospodarstwach.

– Musimy zmienić podejście i prowadzić tę retencję na poziomie najbardziej podstawowym w zasadzie w każdym gospodarstwie – mówię o gospodarstwie rolnym – powiedział prezydent.

Apelował o racjonalne gospodarowanie wodą także w gospodarstwach domowych. – Prosimy o to, aby racjonalnie gospodarować zasobami wodnymi, o to, aby wody nie wylewać – powiedział Duda.

Źródło: TVP info, Media, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy