Prezydent Niemiec rozpoczął wizytę w Polsce

Artykuł
twitter.com/prezydentpl

Prezydent Niemiec Joachim Gauck rozpoczął w piątek wizytę w Warszawie. Zaczęła się ona od powitania przez parę prezydencką. Wizyta prezydenta naszego zachodniego sąsiada to kontynuacja obchodów 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie.

Prezydent Joachim Gauck przybył do Warszawy wraz z pierwszą damą. Po ceremonii powitania pary przez prezydenta Andrzeja Dudę i jego małżonkę Agatę Kornhauser-Dudę odbyły się rozmowy, a następnie rozpoczęło się spotkanie prezydenta Niemiec z premier Beatą Szydło.

Polsko-niemieckie spotkania odbywają się w ramach wspólnych obchodów 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Spotkanie z premier Beatą Szydło ma być okazją do wymiany zdań na temat współpracy partnerskiej i otwartej współpracy polsko-niemieckiej. Szefowa polskiego rządu i prezydent Niemiec omówią także kwestie europejskie, w tym problem kryzysu migracyjnego, Brexit oraz sytuację na Ukrainie. Tematem rozmów ma być także polityka bezpieczeństwa i zbliżający się szczyt NATO w Warszawie.

 

Źródło: twitter.com/prezydentpl, prezydent.pl, Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy