Prezydent Kazachstanu już w Polsce. Głównym tematem rozmów współpraca gospodarcza i polityka wschodnia
Prezydent Andrzej Duda przywitał na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Nursułtana Nazarbajewa.
Prezydent Kazachstanu przybył do Polski na dwudniową wizytę. Głównym tematem jego rozmów z Andrzejem Dudą będzie polityka wschodnia oraz współpraca gospodarcza między Polską a Kazachstanem. Prezydenci podpisać mają deklarację o współpracy w kwestiach gospodarczych. Ambasador Kazachstanu wskazał, że "Polska jest naturalnym partnerem Kazachstanu, który otwiera drzwi na całą Unię Europejską".
Nursułtan Nazarbajew spotka się jeszcze m.in. z premier Beatą Szydło oraz marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.
Ostatnia wizyta Nazarbajewa w Polsce odbyła się w 2002 roku, zaś ostatnia wizyta polskiego prezydenta w Kazachstanie – w 2007 roku.
Najnowsze
Sześć ofiar śmiertelnych i ponad 30 rannych w katastrofie we Włoszech
Polacy udzielili wsparcia abordażu tankowca z rosyjskiej “floty cieni”
Ukraiński "artysta" oburzył się na obchody Powstania Warszawskiego: "w Polsce wciąż honorują morderców z AK" - napisał Petrenko