Prezydent Duda: Bóg, honor i ojczyzna jest tym, co nas łączy

Artykuł
Prezydent RP Andrzej Duda
Telewizja Republika

– Poprzez te wartości i ich elementy wspólne tworzymy wielką wspólnotę ludzi wierzących, ale i wspólnotę obywateli RP, patriotów. Jeśli ktoś chce to zobaczyć, niech pójdzie na polskie cmentarze wojenne, gdzie nagrobki różnych wyznań przeplatają się ze sobą. Wszyscy oni szli razem pod hasłem "Bóg, Honor i Ojczyzna". Bóg, honor i ojczyzna, to z całą pewnością coś, co gromadzi nas razem – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami najważniejszych religii i wyznań w Polsce.

Andrzej Duda podkreślił, że spotkania z przedstawicielami najważniejszych religii i wyznań w Polsce są już tradycją, zaś dla niego, jako prezydenta, to moment symboliczny.

Prezydent zaznaczył, że Bój jest zawsze najważniejszy, zaś jego nakazy budują dobry świat i społeczeństwa, ale kręgosłup moralny, to także budowa państwa opartego na zdrowych zasadach, w których jednostka jest szanowana. – Bo Bóg stworzył człowieka i jest to z całą pewnością najpiękniejszy element świata, jaki został stworzony. Człowiek ze swoją wolną wolą, człowiek, którzy musi być pojmowany w sposób w najwyższym stopniu podmiotowym – dodał.

Według Andrzeja Dudy wiąże się to z przesłaniem o wzajemnym zrozumieniu i szacunku, czyli czymś, co stanowi podstawę wspólnoty.

– Poprzez te wartości i ich elementy wspólne, tworzymy także wielką wspólnotę ludzi wierzących, ale i wspólnotę obywateli RP, patriotów. Jeśli ktoś chce to zobaczyć, niech pójdzie na polskie cmentarze wojenne, gdzie nagrobki różnych wyznań przeplatają się ze sobą. Wszyscy oni szli razem pod hasłem "Bóg, Honor i Ojczyzna". Bóg, honor i ojczyzna, to z całą pewnością coś, co gromadzi nas razem – powiedział prezydent.  

 

 


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Prezydent Duda: Polityka europejska nie może być realizowana z pominięciem Polski

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy