Prezydent: Chcę Polski, która stwarza szanse, które szanse daje, która ma swoją ofertę dla młodych

Artykuł
Twitter

– Polska jest na progu wielkiego boomu inwestycyjnego - powiedział prezydent Andrzej Duda, który w poniedziałek spotkał się z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego

– Chcę Polski, która stwarza szanse, które szanse daje, która ma swoją ofertę dla młodych - mówił prezydent.

– O to właśnie są te wybory, czy Polska będzie się tak rozwijała, czy Polska będzie zwijana. To są wybory między tym, co było w tamtych ośmiu latach, kiedy rządziła PO, a tym co było przez ostatnie pięć lat - zaznaczył.

– Ja chcę by Polska się rozwijała. Ja chcę ją rozwijać. Chcę patrzeć na rosnącą w zamożności polską rodzinę. Chcę patrzeć na uśmiechniętych, zadowolonych młodych ludzi, którzy mają odwagę otwierać tu swoje firmy, prowadzić działalność wynalazczą - dodał.

– Polska jest w tej chwili na progu wielkiego boomu inwestycyjnego. Cała Europa traktuje inwestycje jako sposób na wyjście z pandemii koronawirusa i związanego z nią kryzysu gospodarczego. My to zrealizujemy. To właśnie po to już zaczęliśmy realizację wielkich inwestycji - stwierdził Duda.

– Jeżeli ktoś pyta jak jest rozwinięta Europa Zachodnia, proszę pojechać do Niemiec i zobaczyć jak wygląda niemiecka wieś, żeby zobaczyć jak wyglądają gospodarstwa. Oczywiście, że tam to było budowane przez dziesięciolecia, ale my będziemy zdążali i zdążamy do tego samego. Cała Polska musi być jednakowo rozwinięta, żeby ludzie wszędzie mieli dla siebie perspektywę - kontynuował.

 

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy