Prestiżowy ranking nie pozostawia złudzeń. Katowice - biznesowe miasto przyszłości!

Artykuł
pixabay

Katowice zajęły pierwsze miejsce pod względem strategii przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych w prestiżowym rankingu magazynu „fDi Intelligence”. W zestawieniu uwzględniono 13 ośrodków miejskich i Warszawa wcale nie okazała się najbardziej atrakcyjna. Obok stolicy Śląska doceniono Kraków, Wrocław, Gdynię i kolejne miasto z województwa śląskiego – Sosnowiec.

Strategia przyciągania firm zagranicznych to bardzo ważny dla inwestorów obszar, który często decyduje o sukcesie przedsięwzięcia na danym terenie. Dlatego w ramach raportu „fDi Intelligence” dokładnie zbadano ofertę miast. W tym celu przeanalizowano organizację i sposób pracy komórek miejskich zajmujących się inwestycjami zagranicznymi, główne inicjatywy podejmowane w celu przyciągnięcia inwestorów bezpośrednich, dostępne zachęty inwestycyjne oraz realizowane projekty infrastrukturalne i miejskie.


– Nagroda ta jest dowodem na to, że wiele naszych starań, które od lat podejmujemy, zostało docenionych przez zespół zagranicznych ekspertów – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Bezpośrednie inwestycje zagraniczne znacząco wpływają na rozwój Katowic i wzmacnianie pozytywnego wizerunku – dodał 

 

 Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

Źródło: Mariusz Andrzej Urbanke / Gazeta Polska Codziennie

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy