Premier wręczył promesy na wozy strażackie dla OSP

Artykuł
Krystian Maj / KPRM

Promesy na 23 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze dla jednostek OSP z województwa kujawsko-pomorskiego wręczył w poniedziałek w Grudziądzu premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu wyraził przekonanie o coraz lepszym współdziałaniu Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych przy usuwaniu skutków kataklizmów.

"Tylko w legendzie i tylko święty Florian potrafił jednym wiadrem wody ugasić całą wioskę; my dzisiaj doskonale wiemy, jak bardzo potrzebne są sprzęty, wozy strażackie i wszelkiego rodzaju dodatkowe wyposażenie" – powiedział premier w siedzibie grudziądzkiej PSP. 

Wyraził uznanie dla zaangażowania strażaków ochotników.

"Nasi wspaniali druhowie i druhny ratują niemal w każdej minucie dobytek, mienie, życie we wszystkich zakątkach Polski. Codziennie mamy do czynienia z nieszczęściami, wypadkami; druhowie i druhny zawsze są pierwsi na miejscu wypadku" – mówił.

"To połączenie między Państwową Strażą Pożarną a ochotniczymi strażami pożarnymi będzie jeszcze bardziej skuteczne, ale już dzisiaj jest ono naszą wizytówką w czasie różnych kataklizmów" – dodał premier.

Zwrócił uwagę, że częściej niż z ogniem straże pożarne zmagają się z innymi żywiołami – wodą, huraganami i trąbami powietrznymi.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy