Premier w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Morawiecki: Epidemia postawiła przed nami zadania, których wcześniej nie było

Artykuł
Premier dziękował medykom za ich ciężką pracę
facebook/kancelaria.premiera, portal TV Republika

Premier wizytował w poniedziałek Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

- Przeznaczone środki ze strony budżetu centralnego pozwoliły kadrze medycznej i kadrze technicznej w bardzo krótkim czasie przygotować dodatkowych 65 łóżek, które służyły też pacjentom z całego Dolnego Śląska - mówił.

- To właśnie ta część medyczna, medycy, pielęgniarki, którzy mają możliwości leczenia, zapewnili wielu pacjentom opiekę, zapewnili ludziom, którzy chorowali na COVID-19, możliwość normalnej opieki medycznej - podkreślał szef rządu.

Morawiecki podziękował obecnej na konferencji wiceminister edukacji i nauki Marzenie Machałek, która zadbała o to, aby w sprawny sposób zorganizować szczepienia nauczycieli.

Nauczanie stacjonarne

- Dzięki temu, jeżeli dalej będą pozytywne wskaźniki covidowe, będziemy mogli jeszcze w tym roku szkolnym powrócić do trybu nauczania stacjonarnego i zapewnić bezpieczeństwo dla naszych nauczycieli - powiedział.

- Dziękuje też pani minister za to, że jest opiekunką, takiego z perspektywy gospodarki niezwykle ważnego programu, to jest program kształcenia zawodowego i technicznego - mówił premier i dodał, że cały czas odbywa setki rozmów z inwestorami z całego świata.

- Oni sygnalizują przede wszystkim tę potrzebę - dostosowanie kształcenia uczniów, młodzieży, absolwentów, do potrzeb poszczególnych branż, poszczególnych sektorów gospodarki narodowego. To wszystko bierze początek w kształceniu zawodowym, technicznym, politechnicznym później - podkreślał.

Premier dziękował medykom za ich ciężką pracę.

- Z tego miejsca chciałbym podziękować kadrze medycznej. Rozmawiałem z panem dyrektorem, który jest z nami, również z kadrą medyczną tego ośrodka, szpitala w Bolesławcu i tego dodatkowego zbudowanego szpitala - powiedział.

- Dziękuję za poświęcenie, za serce, oddanie dla pacjentów i ratowanie zdrowia i życia Polaków. (...) Dziękuję bardzo wszystkim medykom - podkreślił.

Źródło: facebook/kancelaria.premiera, portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy