Premier Szydło: Polska to miejsce, w którym wszyscy mamy czuć się bezpiecznie

Artykuł
Telewizja Republika

- Polska dla mnie to dom, ojczyzna, miejsce gdzie żyję, gdzie się urodziłam, miejsce, w którym chcę, by była bezpieczna moja rodzina, wszyscy Polacy. Każdy na swój sposób odbiera bycie Polakiem. Musimy wszyscy myśleć, by nie stracić tej wyjątkowości, że jesteśmy Polakami. Wszystkim wydaje się, że już będzie pokój i bezpieczeństwo, ale dzisiejszy świat niesie wiele zagrożeń - powiedziała w specjalnym wywiadzie dla Telewizji Republika premier Beata Szydło.

"Musimy wszyscy myśleć, by nie stracić wyjątkowości, że jesteśmy Polakami"

- Niecodziennie otrzymuje się taką nagrodę, nagrodę Człowieka Roku klubów Gazety Polskiej. To dla mnie honor, że tak duża rzesza klubowiczów zdecydowała o tym trofeum. To nie był rok łatwy, ale daliśmy Polakom poczucie godnego życia, bezpieczeństwa, i tego, co dla szeroko rozumianego obozu patriotycznego jest ważne, że Polska potrafi troszczyć się o swoich obywateli. To dla mnie największe osiągniecie – powiedziała premier pytana o dokonania rządu w minionym roku.

- Polska dla mnie to dom, ojczyzna, miejsce gdzie żyję, gdzie się urodziłam, miejsce, w którym chcę, by była bezpieczna moja rodzina, wszyscy Polacy. Każdy na swój sposób odbiera bycie Polakiem. Musimy wszyscy myśleć, by nie stracić tej wyjątkowości, że jesteśmy Polakami. Wszystkim wydaje się, że już będzie pokój i bezpieczeństwo, ale dzisiejszy świat niesie wiele zagrożeń. Musimy pamiętać, że Polska przez wiele lat była państwem zniewolonym. Wspaniali ludzie dołożyli się do tego, że dziś możemy mówić, iż jesteśmy wolnym narodem. Polska to miejsce, w którym wszyscy mamy czuć się bezpieczni – dodała Beata Szydło.

"Musimy dbać o rodziny jak o najcenniejsze bogactwo" 

- Nie byłoby drzewa bez korzeni i bez liści. Musimy mądrze czerpać z naszej historii i musimy też myśleć, by tych liści było jak najwięcej, by drzewo rozwijało się. Znakiem rządu PiS jest pokazanie, że jesteśmy narodem, w którym ceni się rodzinę. Zaczęliśmy nasz program realizować przez wdrożenie Rodzina 500+, a to dało początek myślenia o rodzinie i budowaniu jej wartości jako czegoś najważniejszego. Musimy pamiętać, że nasza przyszłość - korona drzewa - zależy od naszych rodzin. Musimy dbać o to, jak o najcenniejsze bogactwo – powiedziała premier w nawiązaniu do otrzymanej statuetki, kształtem przypominającej drzewo o solidnym pniu oraz koronie w formie terytorium Polski.

"Reforma oświaty, służby zdrowia i sądownictwa - to trzy kamienie milowe" 

- My już jesteśmy przyzwyczajeni do rytmu ciężkiej pracy od wielu lat. To, że możemy teraz program PiS realizować jako rząd wynika z tego, że przez wiele lat ciężko pracowaliśmy, że wspierały nas środowiska patriotyczne. Jeśli chcemy zrealizować założoną zmianę, to pracy będzie bardzo dużo. Cztery lata to nie tak dużo, by dokonać gruntownych zmian, a potrzeba ich wiele, w każdej dziedzinie. W tej chwili wyznaczamy sobie cele na nowy rok, ale musimy też myśleć o latach kolejnych – zauważa szefowa rządu.

- Gdybym miała powiedzieć o kwestiach gospodarczego i tym, co dotyczy godnego życia, bezpieczeństwa ekonomicznego, to ten rok zapowiada się dobrze. Zrealizowaliśmy program Rodzina 500+, mamy najniższe bezrobocie od 25 lat, podnieśliśmy stawkę minimalną. Nacisk kładziemy teraz na bezpieczeństwo, jego wzmocnienie. Modernizacja służb mundurowych, wsparcie armii to sygnał, że bezpieczeństwo jest istotne – powiedziała Beata Szydło.

- Reforma oświaty, reforma służby zdrowia oraz reforma sądownictwa – to trzy kamienie milowe, które rząd będzie chciał w tym roku zrealizować. Do tego dochodzą codzienne zadania wynikające z zarządzania państwem. Zależy nam również na samorządach, by były transparentne, by ludzie mieli poczucie, że są gospodarzami w swoich małych ojczyznach – dodała premier.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy