Premier, prezydent i minister zdrowia- to im najbardziej ufają Polacy. Zobacz, jak wypadł Trzaskowski!

Artykuł
Zdj. Facebook/Platforma Obywatelska

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRIS, premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz prezydent Andrzej Duda to politycy, którym Polacy ufają najbardziej. Jak poradził sobie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski? Oto wyniki.

W badaniu pracowni IBRIS na zlecenie Onetu najwięcej, bo 46,8 proc. respondentów zadeklarowało zaufanie dla premiera Mateusza Morawieckiego, który odnotował wzrost zaufania w stosunku do poprzedniego sondażu o 5,9 proc. Na drugim miejscu uplasował się szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski, cieszący się zaufaniem 42,4 proc. badanych (spadek o 1,5 pkt. proc.).

Podium zamyka prezydent Andrzej Duda. Zaufanie wobec głowy państwa zadeklarowało 41,3 proc. ankietowanych. Duda odnotował spadek o 2,4 proc.

Na dalszych miejscach znaleźli się: lider PSL i kandydat tej partii na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu ufa 38,1 proc. respondentów (+ 0,9 pkt. proc.) oraz kandydat KO w wyborach prezydenckich i włodarz Warszawy – Rafał Trzaskowski, z zaufaniem na poziomie 37,2 proc. badanych. Jest to debiut prezydenta Warszawy w tym sondażu.

Na kolejnym miejscu plasuje się prezes PiS Jarosław Kaczyński z wynikiem na poziomie 35 proc. (+ 0,2 pkt. proc.). Siódme miejsce należy do niezależnego kandydata na prezydenta, Szymona Hołowni. Zaufanie do publicysty ubiegającego się o urząd głowy państwa zadeklarowało 33,8 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 1,1 pkt. proc.).

W dalszej kolejności znajdują się przewodniczący EPL Donald Tusk (32,1 proc.), minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (31,5 proc.), lider PO Borys Budka (27,5 proc.) oraz kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń (27,5 proc.).

 

Źródło: Onet.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy