Premier ostro o akcji narodowców: Akty agresji, nietolerancji, wszelkie przejawy takich zachowań stanowczo potępiam!

Artykuł
fot. Twitter

- Akty agresji, nietolerancji, wszelkie przejawy takich zachowań stanowczo potępiam - powiedziała w Budapeszcie Beata Szydło, komentując skandaliczną akcję narodowców "szubienice dla europosłów PO", która została zorganizowana w sobotę w Katowicach.

Premier ostro zareagowała na skandaliczną akcję śląskich narodowców i również odniosła się do ataku przewodniczącego Antonio Tajani'ego, który wyraził zaniepokojenie bezpieczeństwem europosłów w Polsce. - W tym liście zwrócę się do niego z prośbą, żeby zwrócił uwagę tym posłom, którzy w Parlamencie Europejskim szkalują Polskę - powiedziała polska premier Beata Szydło. 

Dziś przewodniczący Parlamentu Europejskiego napisał do polskiego rządu m.in. "Napiszę do premier Beaty Szydło, żeby zapewnić członkom Parlamentu Europejskiego bezpieczeństwo wyrażania ich niezależnych opinii, bez gróźb i bez sprzeciwu tych, którzy sieją nienawiść, pokazując bulwersujące powieszone zdjęcia polityków". 

Sprawę krótko skomentował również minister Piotr Gliński, pisząc: "Akcje takie, jak ta z Katowic, nie są mądre i źle służą polskiej demokracji. Niezależnie od złych emocji wywołanych donosami na własny kraj".

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy