Premier Morawiecki: Chcemy być inspirowani pomysłami ludzi

Artykuł
twitter.com/PremierRP

Premier Mateusz Morawiecki, odwiedził dziś mieszkańców Kielc. W trakcie spotkania, wygłosił przemówienie, w którym przypomniał zebranym część dotychczasowych konkretnych osiągnięć rządu i przedstawił dalsze plany. Szef rządu, w swoim przemówieniem udowdnił, że dostrzega i rozumie potrzeby osób z tego regiony. Zaznaczył także, że Zjednoczona prawica chce rozmawiać z ludźmi by zainspirować się ich pomysłami.

Premier Morawiecki spotkał się w sobotę z mieszkańcami Kielc. W swoim przemówieniu podkreślił. m.in., że obecny rząd inwestuje w przyszłość by kolejne pokolenia, miały lepsze perspektywy.

- My inwestujemy w przyszłość. Pokazujemy, że zależy nam na wielkiej Polsce, również za 50 lat, w szerszej perspektywie – stwierdził.

Szef rządu podkreślił bardzo ważną rzecz. Stwierdził, że razem innymi członkami ekipy rządzącej, zależy mu na tym, by w swoich działaniach, inspirować się pomysłami ludzi.

- Chcemy rozmawiać z ludźmi po to, żeby dobrze czuć temperaturę dzisiejszych ambicji, aspiracji Polaków. Żebyśmy byli inspirowani pomysłami ludzi – stwierdził.

- To, co możemy robić, to wspierać polską własność, polski kapitał między innymi poprzez obniżenie podatku CIT – dodał.

Premier przypomniał także, że rząd przeprowadza właśnie szeroko zakrojony program budowy dróg lokalnych, także w województwach, które do tej pory były jakby zapomniane.

Premier zaznaczył także, że obecny rząd zamierza wspierać mniejszych przedsiębiorców zamiast wielkich monopolistów. Przypomniał także o wprowadzonych przez rząd programach.

- Tak działają nasze programy, na zasadzie sprawiedliwej i solidarnej, zwłaszcza tam, gdzie obszary były pozbawione perspektyw – podkreślił.

- W zakresie rolnictwa chce przypomnieć, że my tę gospodarność chcemy wspierać w nietypowy sposób. PSL wprowadziło zasady w których rolnik mógł być ukarany przez FISKUS za sprzedaż własnych wyrobów. A już dziś, można w legalny sposób handlować własnymi wyrobami – chlebem, mlekiem, do wysokości 20 tys. złotych bez podatku, powyżej tego progu jest podatek to zaledwie 2 proc. Poniżej tego progu, nawet nie trzeba rejestrować się w gminie. Pracujemy też nad rozszerzeniem tej ustawy – oznajmił premier.

Premier przypomniał także o programie Dostępność +.

- To program który zaczęliśmy jesienią zeszłego roku, wiosną przyspieszyliśmy a teraz uruchomiliśmy dodatkowo pomoc dla niepełnosprawnych. Chcemy pokazać, że nasze społeczeństwo jest solidarne. Pokazujemy, że tymi uszczelnionymi podatkami dzielimy tak, by wspomóc i te osoby – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki oznajmił także, że blisko jest do rozpoczęcia w Kielcach wielkiej inwestycji, jaką jest Główny Urząd Miar.

 

Źródło: Telewizja Republika, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy