Premier: Jan Paweł II nie tylko zmienił losy świata i losy Polski; wyznaczył też nowe kierunki i ścieżki myślenia o przyszłości

Artykuł
premier.gov.pl

Jan Paweł II nie tylko zmienił losy świata i losy Polski; wyznaczył też nowe kierunki i ścieżki myślenia o przyszłości - mówił w poniedziałek w Wadowicach premier Mateusz Morawiecki.

W 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II, szef rządu złożył kwiaty pod pomnikiem papieża Polaka w Wadowicach.

 

Premier wskazywał, że Jan Paweł II był ojcem naszej wolności, ojcem "Solidarności" i ojcem nowego spojrzenia na rzeczywistość. "To dzięki niemu runęły te mury, o których śpiewaliśmy, że muszą runąć, bo czekaliśmy na tę jutrzenkę wolności" - podkreślił.

 

"Jan Paweł II, jego nauczanie, jego całe życie było wielką formacją dla polskiego społeczeństwa. Ale też było czymś więcej, było zwiastunem nadziei dla całego świata. Wolności i nadziei" - mówił Morawiecki.

 

Zdaniem premiera, dziś powinniśmy patrzeć w przyszłość pamiętając o lekcji, jaką dał nam Jan Paweł II. "Nasz wielki rodak, święty Jan Paweł II był na pewno osobą, która nie tylko zmieniła losy świata i losy Polski, ale też wyznaczyła nowe kierunki i ścieżki myślenia o przyszłości. One są mi bardzo bliskie i mam nadzieję, że są bliskie wszystkim Polakom" - podkreślił Morawiecki.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy