Premier: Dziękuję za wzorcową współpracę KAS z CBŚP

Artykuł
Telewizja Republika

Dziękuję za wzorcową współpracę KAS z CBŚP. To od przepływu informacji między służbami bardzo dużo zależy. To świadczy o profesjonalizmie polskich służb - powiedział podczas spotkania z funkcjonariuszami KAS i CBŚP premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu spotkał się z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej, aby podziękować im za udaremniony przemyt prawie dwóch ton kokainy o wartości około dwóch miliardów złotych. W spotkaniu z premierem wzięli udział m.in. zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha oraz szef Krajowej Administracji Skarbowej gen. Piotr Walczak.

"Chcę wyrazić uznanie dla profesjonalizmu państwa służb: psy, sprzęt, technologia są niezwykle potrzebne. Człowiek współpracuje z technologią, by eliminować przestępczość" - powiedział Morawiecki. 

Premier zwrócił się do funkcjonariuszy, że zawdzięczamy im dzięki tej akcji, dzięki ujawnieniu największego przez ostatnie 30 lat przemytu narkotyków, bardzo wiele: normalne życie dla setek tysięcy rodzin.

Szef rządu dodał, że przestępcy bardzo umiejętnie się ukrywają. "Za 5 minutami wspaniałego sukcesu, który odnieśliście, często stoją długie, żmudne tygodnie, miesiące analiz i pracy. To, co zrobiliście to wielka sprawa" - dodał premier.

"Będziemy zapobiegać wszelkim patologiom i przestępstwom. Jestem pewny, że Polska jest bezpieczna, kiedy jest w rękach ludzi takich jak Wy - funkcjonariuszy KAS i CBŚP" - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Źródło: IAR, media, TVP Info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy