Prawdziwy koszmar! Polacy upokorzeni przez Chorwatów

Artykuł
facebook.pl/ehfeuro

Wczoraj wieczorem poznaliśmy komplet czterech zespołów które powalczą w półfinałach mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Po sensacyjnym odpadnięciu ze strefy medalowej Francji i Danii, nikt nie spodziewał się że w walce o medal zabraknie też Reprezentacji Polski. Nasi „szczypiorniści” w meczu o awans, zostali zdemolowani przez Chorwację aż 23:37 i to Chorwacji sensacyjnie zagrają w półfinale.

W ostatnim dniu meczów grupowych tegorocznego Euro, mieliśmy poznać komplet czterech zespół które powalczą ze sobą w półfinałach mistrzostw. Do tej pory żadna z ekip nie była wstanie zagwarantować sobie pewnego udziału w strefie medalowej. Pierwszą sensacją była porażka Duńczyków z Niemcami która sprawiła, że ekipa ze Skandynawii nie zagra w półfinałach. W tym samym czasie rozgrywany był mecz Norwegów z Francuzami. Znając wynik tego spotkania, Polacy wiedzieli w jakiej sytuacji się znajdują. Norwedzy pomogli naszej drużynie i wygrali z Francją 29:24, a na trybunach zapanowała euforia gdyż taki wynik stawiał Polaków jedną nogą w półfinale rozgrywek. Do awansu wystarczył remis lub porażka maksymalnie trzema bramkami,  i każdy był pewien że nikt nam tego awansu nie wyszarpie.

To co się później stało przechodzi najśmielsze oczekiwania. Polacy przez 9 minut spotkania nie byli wstanie zdobyć bramki. Chorwaci bez zastanowienia to wykorzystywali. Pierwszą połowę ostatecznie przegraliśmy 10:15 co zapowiadało wielkie emocje i walkę o zmniejszenie strat. Druga odsłona jednak była jeszcze gorsza od pierwszej. Polacy byli nieskuteczni w ataku oraz w defensywie. Chorwaci odbierali nam piłki i skutecznie przeprowadzali kontrataki. Zwiększając swoją przewagę nagle się okazało że mogą dokonać czegoś co przed meczem było prawie niemożliwe. Zwyciężając różnicą 11 bramek to oni mogli cieszyć się z gry w półfinale. Chorwaci dzielnie do tego dążyli a Polacy nie byli wstanie im w tym przeszkodzić. Sensacja stała się faktem. Chorwacja wygrała aż 37:23 i po końcowej syrenie to oni cieszyli się z awansu.

Zamiast radości i święta, była tylko rozpacz. To koniec wielkich marzeń o pierwszym historii medalu tej rangi. Nikt nie był wstanie uwierzyć w to co się stało. Chorwacka prasa mówi o ,,cudzie nad cudami”, a Polska prasa zaś nie pozostawia na naszych zawodnikach suchej nitki, komentując ten mecz jako ,,wstyd”, ,,żenadę” i ,,kompromitację”. Polakom zostaje mecz o 7 miejsce ze Szwedami. W półfinałach zagrają ze sobą Niemcy z Norwegią i Hiszpanie z Chorwacją.

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy