Pracowita noc strażaków. W ciągu ostatniej doby interweniowali ponad 700 razy

Artykuł
Żegiestów, 21.04.2020. Strażacy podczas akcji w uzdrowiskowej miejscowości Żegiestów w Beskidzie Sądeckim (Małopolskie), 21 bm. Na miejscu pożaru 3 ha lasów pracowało ok. 60 strażaków z 15 zastępów. S
PAP/Grzegorz Momot

Ostatniej doby strażacy interweniowali pond 2 tysiące razy, z czego 153 to pożary, natomiast 720 to interwencje związane z usuwaniem skutków zjawisk pogodowych-poinformował we wtorek PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

W pożarach, które miały miejsce ostatniej doby zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych. 13 ofiar śmiertelnych i 131 rannych zanotowano w tzw. miejscowych zagrożeniach.

W miejscowości Kozinki (pow. radomski) od uderzenia pioruna zapaliło się poddasze domu. Rzecznika komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztofa Batorskiego przekazał, że w zdarzeniach związanych z pogodą nikt nie ucierpiał.

Najwięcej interwencji po burzach strażacy przeprowadzili w województwach: mazowieckim (281), lubelskim (105), świętokrzyskim (ponad 50), podkarpackim (ponad 50) i śląskim (ponad 50).

 

W Olsztynie trwa dogaszanie pożaru zakładu obróbki metali. W pożarze hali ranna została jedna osoba.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy