Powrót do nauki stacjonarnej. Większość klas I-III ma to już za sobą

Artykuł
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych od października uczą się zdalnie
Fot. pixabay/steveriot1

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało, że w 14 343 szkołach podstawowych w klasach I-III w poniedziałek zajęcia odbywały się stacjonarnie. To aż 99,5 proc. z nich. Tylko w sześciu szkołach podstawowych w klasach I-III praca odbywała się zdalnie, a w 61 w trybie mieszanym.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym w poniedziałek pracowało 15 186 przedszkoli i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 99,5 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 14 przedszkoli, a 66 w trybie mieszanym.

Dane te pokazują stan z poniedziałku z 13:00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu przedszkola, placówki wychowania przedszkolnego lub szkoły na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

W ubiegłym tygodniu we wtorek w całym kraju do nauki stacjonarnej wrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego – zerówki i inne formy wychowania przedszkolnego, od 19 kwietnia działają w całym kraju stacjonarnie, tak samo żłobki i kluby malucha.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od końca października uczą się zdalnie.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki za tydzień - 17 maja uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przejdą na naukę w systemie hybrydowym.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy