Przejdź do treści
11:47 Kupująca sprzęt dla wojska Agencja Uzbrojenia unieważniła postępowania na zakup dla wojska 32 kolejnych śmigłowców S-70i Black Hawk z zakładów PZL Mielec dla Wojska Polskiego
10:37 TK: działania podejmowane na wniosek nieistniejącej komisji mogą skutkować odpowiedzialnością prawną
09:40 Ukraina: Trzy osoby zabite i 40 rannych w Kijowie w wyniku rosyjskiego ataku
09:10 Lubuskie: Po śmiertelnym wypadku zablokowana DW158 niedaleko Gorzowa Wlkp.
08:37 Ukraina: Drony uderzyły w magazyn ropy dla rosyjskiego lotnictwa strategicznego
07:21 Świat: Ceny ropy w USA spadły, ale są na dobrej drodze do zwyżki w skali całego tygodnia
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej zaprasza do podpisywania list poparcia referendum lokalnego w Piotrkowie Tryb. Dziś przy Akademi Piotrkowskiej na ul. Słowackiego, od godz. 14.00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Wrocław zaprasza na spotkanie otwarte z red. nacz. "Gazety Polskiej" i prezesem Republiki - Tomaszem Sakiewiczem. 7 czerwca, godz. 13:00. Sala NOT, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Poważna awaria na Okęciu

Źródło: pixabay.com

Doszło do wielkiej awarii na Okęciu. Sztab kryzysowy pod nadzorem ABW zwołał służby lotniskowe. Uszkodzony został system teleinformatyczny portu. Awaria została usunięta po godzinie 16:30.

– Na Lotnisku Chopina doszło do awarii systemu wyświetlającego informacje o lotach dla pasażerów, która została usunięta. Wszystkie systemy, w szczególności systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo operacji lotniczych, przez cały okres funkcjonowały poprawnie. Samoloty były odprawiane na bieżąco- poinformował p.o. dyrektora biura marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski.

Mimo awarii, samoloty przylatywały i odlatywały.

Awaria systemu odpraw zakłóciła pracę na wielu lotniskach

Problemy z funkcjonowaniem oprogramowania do odpraw pojawiły się nie tylko na Okęciu. Problem pojawił się również w Paryżu, Zurychu i Frankfurcie. Lotnisko we Frankfurcie zakomunikowało, że przez 20 minut problemy z odprawą bagażu miały niemieckie linie Lufthansa. Z kolei australijski przewoźnik Qantas poinformował o przerwie w działaniu systemu komputerowego Amadeus do obsługi pasażerów, ale zaznaczył, że jego funkcjonowanie zostało szybko wznowione.

– Była to usterka na światową skalę. Nie byliśmy nią dotknięci w większym stopniu niż inne lotniska. Trwało to tylko kilka minut- przekazał rzecznik operatora paryskich lotnisk, firmy Groupe ADP.

Nie podano, co mogło być przyczyną zakłóceń działania systemu Amadeus.


Awaria na @ChopinAirport! Powołano sztab kryzysowy. https://t.co/d0QLylJmE7 pic.twitter.com/K2kkaLlEX8

— Warszawa NaszeMiasto (@WarszawaNM) 28 września 2017
rmf24.pl, Twitter

Wiadomości

Republika Tajnych Służb. Operacja zniszczyć Karola Nawrockiego!

Giertych nie może pogodzić się z przegraną Trzaskowskiego. Co knuje?

Agnieszka Kaczorowska kupiła nowy dom! Pokazała pierwsze zdjęcia

Tusk mówi o rekonstrukcji rządu. Leszczyna pewna swego, a służba zdrowia tonie [WIDEO]

Zgrzyt u Beckhamów? Brooklyn nie pojawił się na 50. urodzinach ojca. Powód może zaskakiwać!

Znów bijemy wszelkie rekordy. Rozmowa z Karolem Nawrockim to był top [ANALIZY]

Grzegorz Markowski zniknął ze sceny. „On siedzi w lesie i jest szczęśliwy” – mówi córka

Sroka dopięła swego. Były szef CBA przesłuchiwany przez nielegalną komisję. [NA ŻYWO]

Polacy zapłacą więcej za prąd - już od lipca. Hennig-Kloska podejmie działania? WIDEO

Najobszerniejsza na świecie biografia Leona XIV właśnie powstała w Polsce!

Pod przykrywką działalności charytatywnej wyłudzili niemal 15 mln zł

Policja zatrzymała Ernesta Bejdę. Sroka znów robi cyrk [KOMENTARZE]

AKTUALIZACJA

Sroka chciała przesłuchać byłego szefa CBA. Ernest Bejda został zatrzymany!

Tusk przedstawi koalicjantom szkic expose w poniedziałek. Hołownia stroszy piórka: spróbujcie rządzić bez tych 5 procent

Sekret puszystej drożdżówki? Niewielki dodatek robi wielką różnicę

Najnowsze

Republika Tajnych Służb. Operacja zniszczyć Karola Nawrockiego!

Zgrzyt u Beckhamów? Brooklyn nie pojawił się na 50. urodzinach ojca. Powód może zaskakiwać!

Znów bijemy wszelkie rekordy. Rozmowa z Karolem Nawrockim to był top [ANALIZY]

Grzegorz Markowski zniknął ze sceny. „On siedzi w lesie i jest szczęśliwy” – mówi córka

Sroka dopięła swego. Były szef CBA przesłuchiwany przez nielegalną komisję. [NA ŻYWO]

Giertych nie może pogodzić się z przegraną Trzaskowskiego. Co knuje?

Agnieszka Kaczorowska kupiła nowy dom! Pokazała pierwsze zdjęcia

Tusk mówi o rekonstrukcji rządu. Leszczyna pewna swego, a służba zdrowia tonie [WIDEO]