Poruszający apel minister Rafalskiej!
– W ostatnich dniach w całej Polsce występują niskie temperatury. To śmiertelne zagrożenie zwłaszcza dla osób samotnych, bezdomnych. Apeluje by zwracać uwagę na innych i nie pozostać obojętnym w tym trudnym czasie na los potrzebujących. Bądźmy wrażliwi i sprawdzajmy, czy osoby spotkane na ulicy nie potrzebują naszej pomocy lub schronienia. Nasza pomoc może uratować ich życie – apeluje minister Rafalska.
– Szczególnie apeluję do pracowników socjalnych oraz administracji samorządowej by docierać z informacją i pomocą do wszystkich, którzy potrzebują wsparcia. Pomóc może każdy z nas. W województwach działają centra zarządzania kryzysowego, które są zobowiązane do wskazywania miejsc lub zabierania osób potrzebujących pomocy do ogrzewalni noclegowni lub schroniska. Placówki te działają całodobowo. Gdy widzimy osobę potrzebującą wsparcia możemy to zgłosić właściwym służbom. Zgłoszenia przyjmuje Policja, Straż Miejska oraz Pogotowie. Można też zadzwonić na numer 112 i poinformować o konieczności pomocy. Wierzę, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu i wrażliwości każda osoba potrzebująca pomocy otrzyma ją – dodaje minister pracy i polityki społecznej.
Najnowsze
Budanow popiera historyczna kłamstwa Zełenskiego. Prowokuje antypolskim wpisem
Dziennikarz zwraca uwagę na zdjęcie Arłukowicza. Wspomina o bohaterze głośnej afery dotacyjnej
Burza po słowach Zełenskiego. Internauci ostro komentują wystąpienie o "Panteonie Bohaterów"
Nawrocki w Poznaniu na rocznicy Czerwca ’56: komuniści chcieli zabrać nam nie tylko ciało, ale także ducha
"Została aresztowana przez NKWD i wywieziona na Syberię". Maciej Wąsik poinformował o śmierci swojej Mamy
Niezależna.pl: Resort Żurka instruuje sędziów. Do sądów trafił gotowy wzór pisma procesowego ws. ENA