Ponad 2000 łóżek na potrzeby pacjentów chorych na COVID-19

Artykuł
Wojsko Polskie pomaga w walce z koronowirusem
wojskopolskie.pl

Ponad dwa tysiące łóżek trafi do szpitali na potrzeby pacjentów chorych na COVID-19. Do akcji dołączyło się również Wojsko Polskie. - Cała wojskowa służba zdrowia angażuje się w walkę z koronawirusem. Właśnie odebrałem meldunki od komendantów szpitali - napisał na swoim Twitterze Błaszczak.

Wojsko Polskie zapewni ponad 1000 łóżek na potrzeby pacjentów zakażonych COVID-19 

W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawiając w Sejmie działa rządu w walce z pandemią mówił, że dodatkowe łóżka szpitalne na potrzeby chorych na COVID-19 są tworzone m.in. z zasobów MON, resortu zdrowia oraz szpitali powiatowych. - To nas doprowadzi do poziomu ok. 30 tys. łóżek przeznaczonych tylko dla pacjentów z COVID-19, dzisiaj wykorzystywanych jest ok. 10 tys. - powiedział premier.

Dodatkowo Adam Niedzielski zapewnił, że jeszcze dodatkowe 1000 łóżek covidowych trafi do bazy łóżek z sektora prywatnego.

- W wyniku rozmów z sektorem prywatnym baza łóżek dostępnych na cele covidowe powiększy się o tysiąc - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na czwartkowym briefingu prasowym w Ministerstwie Zdrowia Adam Niedzielski przypomniał, że tego dnia potwierdzono najwięcej dobowych zakażeń koronawirusem - 12,1 tys.

- To pokazuje, że cały czas mamy realizowany scenariusz wykładniczego wzrostu liczby zachorowań, co powoduje i wzmaga presję na system opieki zdrowotnej - dodał.

Niedzielski poinformował, że od dwóch dni prowadzone są bardzo intensywne rozmowy z sektorem prywatnym. Partnerem w tych rozmowach - mówił - była uczestnicząca również w konferencji wiceprezydent Pracodawców RP Anna Rulkiewicz.

- Cieszę się, że mogę dzisiaj zakomunikować, że w wyniku naszych rozmów baza łóżek dostępnych na cele covidowe, pierwszy raz w historii, efektem współpracy i wysiłku sektora prywatnego, powiększy się o tysiąc łóżek - poinformował szef MZ. Ocenił, że to bardzo realne wsparcie.

- Szpitale prywatne, które udostępnią łóżka, zlokalizowane są w dużych miastach, w aglomeracjach, czyli tam, gdzie są najbardziej potrzebne - powiedział

Źródło: Twitter/PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy