Polska wolontariuszka zamordowana w Boliwii! Napastnik zadźgał ją nożem!
Polska wolontariuszka Helena Kmieć przebywająca na placówce w Boliwii została zadźgana nożem podczas napadu, który miał miejsce 24 stycznia nad ranem polskiego czasu. Dziewczyna pracowała w ochronce dla dzieci w mieście Cochabamba, tam właśnie nastąpił napad.
Helena Kmieć do Boliwii dotarła zaledwie dwa tygodnie wcześniej wraz z koleżanką, Anitą Szuwald. Obie pracowały w ochronce dla dzieci prowadzonej przez Siostry Służebniczki Dębickie w mieście Cochabamba w środkowej Boliwii.
Nad ranem polskiego czasu doszło do napadu na ochronkę, podczas którego ugodzona nożem została Helena Kmieć. Pomimo prób ratowania życia, dziewczyna zmarła.
Wspólnota Wolontariatu Misyjnego Salwator prosi o modlitwę za dziewczynę oraz jej bliskich.
Najnowsze
Jakubiak: na naszych oczach dochodzi do pewnego rodzaju wysiłku ws. eutanazji narodu
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź