"Polska Walcząca – Upamiętniaj Godnie". Kampania przeciwko nadużywaniu symbolu

Artykuł
flickr.com/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0

Kampania społeczna, która ma na celu zaprzestanie nadużywania symbolu Polski Walczącej, ruszyła przy współpracy Muzeum Powstania Warszawskiego, Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu i domu produkcyjnego Film Produkcja. Zapowiada ją 20-sekundowy film, którego teaser 15 lipca trafił na kanał Youtube.com. Cały film został opublikowany na kanale wczoraj.

"Polska Walcząca – Upamiętniaj Godnie" to kampania społeczna, która ma być sprzeciwem wobec nadużywania symbolu. Przypomina ona również o często niewłaściwym jego wykorzystywaniu. Znak nierzadko pojawia się na ubraniach czy podczas akcji pełnych przemocy i agresji, na marszach i demonstracjach, które mają niewiele wspólnego z przesłaniem Polski Walczącej.

Kampania wystartowała 15 lipca i jej data nie była przypadkowa, bo wiązała się z dzisiejszą rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Akcja powstała przy współpracy Muzeum Powstania Warszawskiego, Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu i domu produkcyjnego Film Produkcja, a zapowiadał ją 20-sekundowy film, który 15 lipca pojawił się na kanale Youtube.com.

Cały film trafił do sieci wczoraj.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Uczestnik Powstania Warszawskiego: Te dramatyczne wydarzenia nigdy w mojej głowie nie zanikną, ale Warszawa jest teraz zupełnie inna

"Za zbrodnie, mękę i krew!". 72 lata temu Warszawa stanęła do walki

 

Źródło: wirtualnemedia.pl, Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy