Polska najbezpieczniejszym krajem w Europie

Artykuł
Telewizja Republika

Dziś w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyła się wspólna konferencja prasowa premier Beaty Szydło oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w związku z 2-leciem rządów PiS w Polsce.

Premier Beata Szydło, podczas dzisiejszej konferencji stwierdziła, że ogromną zasługą rządu jest m.in. to, "że Polska jest krajem wolnym od terroryzmu. Po decyzji premier Kopacz, o zgodzie na przyjęcie migrantów- Jarosław Kaczyński powiedział, że my będziemy postępować inaczej. Będzie pomoc humanitarna- współdziałamy z Caritasem i z fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie i realizujemy różne projekty. Coraz więcej pieniędzy przeznaczana jest na pomoc humanitarną. Unia Europejska zmieniła politykę patrzenia na kryzys migracyjny m.in. dzięki stanowczej postawi Polski. To sukces polskiego rządu, że myślenie o polityce migracyjnej w UE jest zupełnie inne. Pokazaliśmy jak to robić żeby mieszkańcy czuli się bezpiecznie" - stwierdziła premier Beata Szydło.

Szydło dodała również, że "wygraliśmy spór o politykę migracyjną z Unią Europejską - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Według niej UE zmieniła swój sposób postrzegania kryzysu migracyjnego pod "wpływem zdecydowanej i nieustępliwej postawy Polski".

"Unia Europejska zmieniła swoją optykę patrzenia na kryzys migracyjny pod wpływem zdecydowanej i nieustępliwej postawy Polski, jeżeli chodzi o pokazywanie, w jaki sposób polityka migracyjna powinna być realizowana" - powiedziała premier Beata Szydło podsumowując dwa lata swojego gabinetu. "Na pewno zasługą i sukcesem polskiego rządu jest to, że dzisiaj tryb myślenia o polityce migracyjnej w UE jest zupełnie inny" - dodała. "Wygraliśmy ten spór z UE" - podkreśliła szefowa polskiego rządu.

 Premier przypominała, że program PiS powstał dzięki podróżom i rozmowom polityków PiS z Polakami przez wiele, wiele lat. "Kiedy jeździliśmy i spotykaliśmy się z Polakami, tam słyszeliśmy o wielu sprawach, bolączkach, o tych kwestiach które uważaliśmy, że powinny się znaleźć w naszym programie, bo tego nasi rodacy oczekiwali" - tłumaczyła szefowa rządu. Wskazywała, że program PiS jest programem napisanym przez Polaków. "Za dwa dni przypadnie rocznica dwóch lat, kiedy rząd PiS otrzymał zaufanie od parlamentu i przystąpiliśmy do pracy. Ta praca mogła być szybko realizowana, ze względu na to, że my mieliśmy dobrą diagnozę i dobry program, i od razu, na początku, wielu ministrów miało ułatwione zadanie, w tym sensie, że mogli usiąść i od razu zacząć pisać projekty ustaw a wiele takich ustaw już było wcześniej przygotowanych" - mówiła Szydło.

Premier wskazywała, że najważniejszym założeniem programu PiS, było nastawienie na to, by wszyscy Polacy - bez względu na miejsce zamieszkania, czy wykonywaną pracę - mieli równe szanse. "Ten zrównoważony rozwój, to żeby każdy poczuł się w Polsce, jak u siebie domu i mógł realizować swoje marzenia, to była podstawa wyjścia do napisania wielu projektów, wielu programów. Przywrócenie polskim rodzinom godnego życia. Przywrócenie polskiej gospodarce możliwości konkurowania, oddanie Polakom możliwości decydowania o własnych sprawach" - podkreśliła szefowa rządu.

"Gospodarka to inwestycje i na nich nam przede wszystkim zależy; zależy nam na tym, by te inwestycje były różnego rodzaju, dawały dużą wartość dodaną; więc ogromny nacisk kładziemy chociażby z jednej strony na dofinansowanie i wspieranie tzw. start-upów, ale z drugiej strony na wspieranie, dofinansowanie, budowanie dużych polskich firm, które będą konkurencyjne na rynkach światowych" - powiedziała Szydło we wtorek na wspólnej konferencji z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Wskazywała, że nie byłoby rozwoju, gdyby nie stabilna sytuacja finansów. Przekonywała, że dziś mamy "doskonale realizowaną politykę dochodów podatkowych", choć poprzednicy "pozwalali, by pieniądze były wyprowadzane z budżetu i by państwo polskie było okradane". Premier mówiła, że zmiana zaszła "dzięki mądrej polityce ministerstwa finansów, zdeterminowaniu, zaangażowaniu". "Dzięki tej determinacji, którą wykazuje pan premier Morawiecki, możemy dziś powiedzieć, że dochody są realizowane wzorowo i mamy nadzieję, że te kolejne zmiany, które będą wprowadzane, będą tę sytuację poprawiały. Dzięki temu stać nas na realizację programów prospołecznych, ale też na inwestowanie" - podkreśliła szefowa rządu.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy