Polska ma wydać autystycznego chłopca Holendrom. Interwencja ministra Wójcika!

Artykuł
Interwencja ministra Wójcika!
pexels.com

Minister w KPRM, wiceszef Solidarnej Polski, Michał Wójcik interweniuje w sprawie decyzji sądu, która zapadła w Wigilię. Wystąpił do Prokuratury Krajowej o wstrzymanie wykonania orzeczenia o wydaniu Holendrom 8-letniego autystycznego dziecka małżeństwa rosyjsko-australijskiego, które szuka azylu w Polsce.

- Wystąpiłem do Prokuratury Krajowej o wstrzymanie wykonania orzeczenia o wydaniu Holendrom 8-letniego autystycznego dziecka małżeństwa rosyjsko-australijskiego, które szuka azylu w Polsce - stwierdził minister Michał Wójcik.

Sąd w Polsce w Wigilię zdecydował o wydaniu Holandii autystycznego chłopca. 

Australijsko-rosyjska rodzina Hertogów od kilkunastu lat mieszkała w Holandii. Martin dorastał w Holandii, gdzie zdiagnozowano u niego ciężką postać autyzmu.

W 2018 roku holenderska opieka społeczna otrzymała anonim od jednego z sąsiadów, który słyszał krzyki dziecka i zwrócił uwagę na niepokojące symptomy, świadczące w jego opinii, że w domu państwa Hertogów źle się dzieje.

Dziecko zostało odebrane z rodzinnego domu i umieszczone nie w rodzinie zastępczej, ale w internacie. 

chpo_670.

Rodzice walczyli o dziecko wskazując, że ich syn ma bardzo ciężkie zaburzenia rozwojowe i powinien być bezwzględnie poddany terapii.

Przez 13 miesięcy rodzicom zabroniono kontaktu z dzieckiem. Dopiero po tym czasie rodzicom pozwolono widywać synka raz w miesiącu przez około trzy godziny.

Rodzice zdecydowali się na ucieczkę z synem do Polski. Władze holenderskie uznały, że państwo Hertogowie dopuścili się tzw. porwania rodzicielskiego i wydali za nimi ENA.

Źródło: KPRM

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy