Polscy motocykliści stają w obronie „Nocnych Wilków”. Media oskarżają o „zorganizowaną nagonkę”

mk, at, zm 25-04-2015, 13:17
Artykuł
Wikipedia/volganet.ru

30 tys. motocyklistów zebranych na XII Motocyklowym Zlocie Gwiaździstym im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzebiec-Peszkowskiego przyjęło rezolucję, w której stają w obronie „Nocnych Wilków”. Media oskarżają o „zorganizowanie nagonki” na rosyjskich motocyklistów. Wczoraj polskie MSZ przekazało Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie notę dyplomatyczną z informacją o odmowie wjazdu na terytorium Polski Nocnych Wilków. Nieoficjalnie wiadomo też, że wjazdu na teren swojego państwa odmówiły gangowi władze w Berlinie.

MSZ przekazało Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie notę dyplomatyczną z informacją o odmowie wjazdu na terytorium Polski zorganizowanej grupy motocyklistów, w której znajdowali się przedstawiciele klubu „Nocne Wilki”. CZYTAJ WIĘCEJ...

Dziś na stronie internetowej Rajdu Katyńskiego pojawiło się oświadczenie, w którym krytycznie odniesiono się do decyzji polskich władz. W dokumencie podkreślono, że „histeria” została wywołana przy udziale mediów, nazywanych „polskojęzycznymi gadzinówkami”.

Nocne Wilki zjednoczyły media w Polsce. Gazeta Wyborcza pisze to samo co „Gazeta Polska”, TV Republika mówi to samo co TVN 24. Zdumiewająca jedność w kłamstwie. 30 rosyjskich motocyklistów zagroziło bezpieczeństwu 38 milionowemu narodowi. Gdzie i kiedy się zaczęła ta prowokacja, kto ją rozpoczął, nie wiem. Niewątpliwie zorganizowano ją w Polsce. Rosyjscy motocykliści z różnych klubów, zrzeszeni w organizacji „Rosyjscy Motocykliści”, jadą już po raz trzeci i dotychczas nie było żadnych problemów i nagle teraz zorganizowana histeria polskojęzycznych gadzinówek – czytamy w oświadczeniu.

W dokumencie zamieszczono także treść rezolucji przyjętej przez 30 tys. motocyklistów na XII Motocyklowym Zlocie Gwiaździstym im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzebiec-Peszkowskiego, który odbył się na Jasnej Górze. W treści wyrażono solidarność ze „wszystkimi motocyklistami świata” oraz zapewniono o „bezpieczeństwie i gościnności na terytorium Polski”.

Podkreślono również, że rosyjscy motocykliści będą mieli zapewnione z ich strony „bezpieczeństwo oraz gościnność”. W bardzo ostrych słowach skrytykowano także media, które – wedle oświadczenia – miały zorganizować „nagonkę na rosyjskich gości”.

Witamy Was, rosyjscy motocykliści na polskiej ziemi. Spotkamy się w dniu 27 kwietnia br. o godz. 9:00 czasu polskiego, na przejściu granicznym w Brześciu – czytamy w dokumencie.

Oświadczenie zostało podpisane przez Wiktora Węgrzyna, Komandora Międzynarodowych Motocyklowych Rajdów Katyńskich.

44_670_03

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy