Policjant oskarżony o porwanie i zabójstwo kobiety. Sprawa wstrząsnęła brytyjską opinią publiczną

Artykuł
Sara Everard
Facebook/Metropolitan Police Service

Policjant oskarżony o porwanie i zabójstwo Sary Everard stanął przed sądem - poinformował w sobotę portal bbc.com. Jej zaginięcie 3 marca odbiło się głębokim echem w Wielkiej Brytanii zapoczątkowując publiczną debatę na temat bezpieczeństwa kobiet.

Jak poinformował portal 48-letni Wayne Cozuens został aresztowany we wtorek. Z kolei w środę odnalezione w lasach Kentu zwłoki zostały zidentyfikowane jako ciało 33-letniej ofiary,

Jak donosi portal Couzens służył w policji od 2018 r, ostatnio służył w Wydziale Ochrony Parlamentarnej i Dyplomatycznej, odpowiedzialnym za ochronę budynków Parlamentu i ambasad w Londynie. Policja poinformowała, że w dniu zniknięcia Sary Everard nie był na służbie.

W związku z tą sprawą została aresztowana również 30-letnia kobieta podejrzewana o współudział w zbrodni.

Na sobotni wieczór w Clapham w Londynie, w okolicy, gdzie po raz ostatni była widziana Sara Everard, zapowiedziano czuwanie pod hasłem „Reclaim These Streets” ("odzyskajmy te ulice"), podczas którego uczestnicy chcą uczcić pamięć zamordowanej, ale też domagać się zmian zwiększających bezpieczeństwo. Podobne akcje zaplanowane są również w innych miastach.

Źródło: bbc.com/Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy