Polak mistrzem Europy w podnoszeniu ciężarów

facebook.com/PZPCPL

Tomasz Zieliński zdobył złoty medal w kategorii 94 kg na mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów w norweskim Forde. Polak w dwuboju uzyskał 387 kg o sześć wyprzedzając drugiego Litwina Zygimantasa Stanulisa. Drugi z naszych reprezentantów Łukasz Grela zajął czwarte miejsce.

Zieliński prowadził już po pierwszej konkurencji, w rwaniu zaliczył kolejno 170, 174 i 176 kilogramów. Stanulis po tym etapie rywalizacji tracił do Polaka zaledwie kilogram. Grela z wynikiem 174 kg plasował się natomiast na ostatnim stopniu podium.

Tę pozycję stracił niestety po podrzucie, w którym uzyskał 200 kg. Na trzecie miejsce wdarł się natomiast Rosjanin Georgij Kupcow podrzucając 206 kg. Tymczasem pewnie po medal zmierzał Zieliński, który w drugiej konkurencji zaliczył najpierw 206, a następnie 211 kg, co dało mu pewne zwycięstwo. Polak spróbował jeszcze podnieść 217 kg, jednak ta próba była już nieudana. Dla Tomasza Zielińskiego to drugi medal mistrzostw Europy, dwa lata temu zdobył srebro, ustępując jedynie swojemu bratu Adrianowi.

Źródło: pzpc.pl