Polacy z dziesięcioma medalami Halowych Mistrzostw Europy! Złoto dla Dobka!

Paweł Dobek
Twitter/PZLA

Polscy zawodnicy zdobyli kolejne medale w Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu.

Paweł Dobek został halowym mistrzem Europy w biegu na 800 m. Drugie miejsce w tym biegu zajął również nasz rodak Mateusz Borkowski.

Także nasze reprezentantki wykazały się w biegu na tym samym dystansie. Joanna Jóźwik zajęła drugie, a Angelika Cichocka trzecie miejsce.

Z kolei Paweł Wiesiołek wywalczył brązowy medal w siedmioboju. Jak podaje tvp.info szczególnie imponujący w jego wydaniu był skok o tyczce (5,20), który zasłużył na brawa od samego mistrza świata Francuza Kevina Mayera.

Wcześniej srebrne medale zdobyli: Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Marcin Lewandowski (bieg na 1500 metrów) oraz Justyna Święty-Ersetic (bieg na 400 metrów)

Źródło: tvp.info